Hüseyin Cumalı’nın haberi

PİŞKİN ŞAHIS GÖNDERMESİ
31 Mart Mahalli İdareler seçimi sonrasında Kaynarca’da işler karıştı. MHP Kaynarca İlçe Başkanı Nail Dursun sosyal medya hesabından isim vermedi ama bıraktığı izlerle AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci’yi hedef alan zehir zemberek paylaşımda bulundu. Başkan Dursun paylaşımında, “ALİ cengiz oyunlarıyla siyasetin paravan partisi BBP'nin Hendek'te birİNCİ çıkmasını sağlayıp Cumhur İttifakı'nı dinamitleyen pişkin şahsı daha ne kadar taşıyacaksınız sırtınızda göreceğiz” sözlerine yer verdi. 

85E728D9 B2B3 4283 A860 E73F75Fe73A8

SUSTUK, ŞİMDİ KONUŞMA ZAMANI
Başkan Dursun paylaşımında, “Seçim süreci boyunca aman ittifaka zarar gelmesin diye yeterince sustuk, şimdi konuşma zamanı. Ak Parti Cumhur İttifakı'nda samimiyse bu kamburundan derhal kurtulmalı. Cumhur İttifakı'na en ufak zarar verebilecek olayda liderimiz Devlet Bahçeli, kesin ve keskin tavrını her zaman ortaya koymuştur. Saffet Sancaklı olayı ortadadır. Haklı serzenişte bulunmasına rağmen ittifaka vekilimizi feda ettik, kurban verdik” sözlerine yer verdi.

SONUCU NE İSE KATLANIRIM
Başkan Dursun, “Şimdi Sayın Cumhurbaşkanından beklentimiz Cumhur İttifakı adayına karşı, BBP adayına oy topladığı ses kayıtlarıyla şahitlerle ortada olan bu sinsi ve düzenbaz şahsı partisinden uzaklaştırmasıdır” dedikten sonra, “Not: Yazdıklarım beni bağlar, sonucu neyse katlanırım” diyerek paylaşımını bitirdi.

MHP İl Başkanı Alkaş gençlerle buluştu MHP İl Başkanı Alkaş gençlerle buluştu

SAKARYA BUNU KONUŞUYOR
Sakarya’da geniş yankı uyandıran bu paylaşım konuşulurken bu kez de Kaynarca Belediye meclisinde hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı.  Geçen 13 Mayıs günü yapılan Kaynarca Belediyesi ilk meclis toplantısında başkan vekilleri, katip üyeler, encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. 7 AK Partili, 6 Yeniden Refah Partili ve 2 Milliyetçi Hareket Partili üyeden oluşan mecliste, Başkan Kadir Yazgan ile beraber toplam 16 kişi oy kullanma hakkına sahip oldu.

BEKLENMEDİK SONUÇ
Yapılan gizli oylamalarda meclis başkan vekili olarak AK Partili Türkan Öner, ikinci başkan vekili olarak Yeniden Refah Partili Seçkin Kanyılmaz; katip üyeliklere Yeniden Refah Partili Erkan Köksal ve Muhammet Hamdi Pulat; encümen üyeliklerine Yeniden Refah Partili İlhan Akcan ve Mevlüt Çetin seçildi. Ancak komisyon üyelikleri seçiminde ise beklenmedik bir sonuç çıktı.

382546Ee Ac41 4E0C B553 2B707Cced364

9-7 YENİDEN REFAH ALDI
Yeniden Refah Partisi komisyon üyeliğini 9-7 kazandı. Oysa 7 AK Parti ve 2 MHP meclis üyeleriyle komisyon seçimini 9-7 Cumhur İttifakı kazanması lazımdı. Ortaya çıkan tam tersi sonuçla birlikte MHP Kaynarca Belediyesi Meclis Üyeleri Ahmet Türk ile Şerif Ali Akgün’ün Cumhur İttifakı yerine Yeniden Refah Partisi’ne destek verdiği gündeme bomba gibi düştü. Komisyon üyeliği seçiminde ortaya çıkan bu tablo ve MHP Kaynarca İlçe Başkanı Nail Dursun’un zehir zemberek açıklamaları Cumhur İttifakına gölge düşürdü.

PARTİ MECLİSİ NE YAPACAK
Cumhur İttifakı ruhuna uygun harekette bulunmayan MHP İlçe Başkanı Nail Dursun, meclis üyeleri Ahmet Türk ve Şerif Ali Akgün ile ilgili MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül ile MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş’ın ne yapacağı ise merak ediliyor.

8C95Df19 A0Dd 4E1D 9139 C3990Fdcebb3