Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2022 yılı ORKÖY programı kapsamında ilk defa 3 adet orman köyünde ORKÖY GES Kredisi verildi.

Karasu'ya bağlı Paralı, Kızılcık, Resuller Köylerinde toplamda 20 aileye 1,5 KW gücünde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Sürdürülebilir Finans Mekanizması Projesi kapsamında Resuller köyünde açılış merasimi yapıldı.

Programa Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Orman Köyleri Strateji ve Proje Geliştirme Şube Müdürü Yusuf Kurt, ORKÖY Şube Müdürü M. Murat Bilinmiş, Karasu Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş, İşletme Müdür Yardımcısı Nihat Gündüz, İşletme Şefleri ve Krediden faydalanan orman köylüsü ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir’in 725 milyon TL’lik 58 yatırımını Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı Büyükşehir’in 725 milyon TL’lik 58 yatırımını Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Orman Bölge Müdürü Ziya Polat yaptığı konuşmalarında: ''Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından desteklenen yenilenebilir ve temiz enerji kaynağı olan bu sistem ile hem doğaya zarar vermeyen güneş enerjisinden faydalanarak elektrik üretimi gerçekleşecek hem de vatandaşlarımız bu şekilde maddi olarak desteklenmiş olacaktır. UNDP tarafından da desteklenen bu proje ile orman köylümüzün enerji ihtiyacı çevreye zarar veren fosil yakıtlardan değil, yenilenebilir ve süreklilik arz eden son zamanlarda özellikle gelişmiş ülkelerde kullanımı artan güneş enerjisinden elde edilecektir. '' ifadelerini kullandı.

Vatandaşların memnuniyetlerini ve taleplerini dinleyen Bölge Müdürü Ziya Polat, bu çalışmaların artarak devam edeceği müjdesini de verdi. ​