NE OLMUŞTU!
Sakarya Yenigün Gazetesi’nde geçen hafta çıkan haberde Serdivan’da ilk dönem belediye başkanlığı yapan AK Partili Osman Çelik’in 24 mahallede 54 kilometre asfalt yapacağını asfaltı muhtarlara soramadan belirlediği gündeme taşındı. Muhtarlara sormadan yapılan asfalt programına muhtarların tepki gösterdiği belirtilen haberde Serdivan’da sinirlerin ok gibi gerildiği dile getirildi. 

84735712 2B8F 4A64 96Ef 151F234Caa8D

İŞTE O HABER
Sakarya Yenigün Gazetesi’ndeki haberde, Başkan Çelik’in asfalt programını yaptıktan sonra önce CHP, MHP ile AK Parti ilçe başkanları ve meclis üyeleriyle sonrasında da kendileriyle toplantı yapıp bilgi verdiğini belirten muhtarlar, “Bize sormadan asfalt programı yapmış, sonra bizi çağırıp güya gönül alıyor. Önce bize bir sor bakalım nereler asfalt yapılsın diye. Bizim de elbette isteğimiz olacaktı. Program bitmiş bizi öylesine toplayıp istek bildirin diyor. Böyle belediye başkanlığı olmaz. Önce sorulur, sonra programı yapılır” dediler.

15 Temmuz gecesi Sakarya'da neler oldu? İşte saat saat yaşananlar... 15 Temmuz gecesi Sakarya'da neler oldu? İşte saat saat yaşananlar...

BAŞKAN CAN BAŞKA MEDYAYA KONUŞTU
Gazetede çıkan bu haber sonrasında Serdivan Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Can’dan açıklama geldi. Haberi yapan Sakarya Yenigün Gazetesi yerine başka bir medya kuruluşuna açıklama yapan Başkan Fikret Can, “İlçemizde bulunan 24 muhtarımızla beraber başkanımızın yanındayız” dedi. Başkan Can, “'Serdivan Belediyesi tarafından 2024 yılı asfalt çalışma programı İle ilgili olarak ilçemizdeki 24 mahalle muhtarı ile görüşülmüş olup hangi cadde ve sokaklarda asfalt çalışması yapılması için muhtarların talepleri doğrultusunda çalışma yapılmıştır” dedi.

FİKRET CAN: HABER VERİLDİ
Başkan Can, “Serdivan Belediye Başkanımız Sayın Osman Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları, ilgili Daire Müdürleri ve 24 Mahalle Muhtarımız ile Birlikte Serdivan Belediye Meclis Salonunda toplantı yapılmıştır. Toplantıda her mahallede hangi cadde ve sokaklarda asfalt çalışması yapılacağı muhtarlarımıza liste halinde verilmiştir” diye konuştu.

64418Eca 0650 4D42 B916 1D5D681123D9

OSMAN ÇELİK’İN YAYINDAYIZ
Başkan Can, “Toplantıda muhtarlarımıza listede eksik olan yerler varsa ilave yapmaları söylenip listeye eklenmiştir. Her muhtarımız söz alarak fikirlerini beyan etmiştir. Bizler Serdivan Muhtarlar Derneği Olarak Sayın Belediye Başkanımız Osman Çelik ile uyum içerisinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İlçemizde bulunan 24 mahalle muhtarımızla beraber Sayın Belediye Başkanımız Osman Çelik'in yanındayız” dedi.

CUMALI CANLI YAYINDA SORDU
Yaşanan bu gelişmeler sonrasında TV 264 ekranlarında yayınlanan Teras Sohbetleri’nde gazeteci Hüseyin Cumalı, ilk haberin yapıldığı Sakarya Yenigün Gazetesi Genel Yayın Müdürü N. Müjdat Çetin’e yaşananları sordu. Cumalı, “Siz bir haber yaptığınız ama yapılan haberin gerçeği yansıtmadığını belirten bir açıklama Serdivan Muhtarlar derneği Başkanı Fikret Can’dan geldi. İşin ilginç tarafı ise haberi siz yaptınız ama Başkan Fikret Can açıklamayı başka medya kuruluşuna yaptı. Ne diyorsunuz” diye sordu. 

MÜJDAT ÇETİN SORDU: NEDEN BAŞKANINA AÇIKLAMA YAPTI!
Show TV Sakarya Muhabiri Nurettin Eryılmaz’ın da katıldığı yayında sorulan soruya cevap Veren gazeteci Müjdat Çetin, “Haberi biz yaptık ama muhtarlar derneği basın açıklamasını başka medya kuruluşuna yapıyor. Niye basın açıklamasını muhatabına göndermiyor! Niçin başka yere açıklama gönderiyor. Kensini 4 dönemdir Köprübaşı Mahalle muhtarlığını yapıyor. Kendisi tecrübeli bir muhtardır, niye böyle yapıyor! Neden tek bir yerde açıklama yapıyor. 24 muhtarın bulunduğu yerde hepsi birlik içinde olmaz. Muhtarlardan bazıları sosyal medyada tepki gösterdi, bende bunu birkaç yere sordum. Haberi öyle yaptık” dedi.

OSMAN ÇELİK’İN CESARETİ VARSA KAMERAYA KONUŞSUN
Serdivan Belediyesi’nin basın bürosunun iki satır ile meclisleri geçirdiğini belirten Müjdat Çetin, “24 muhtarın hepsi mutlu mu olmuş! Bir fotoğraf çekilirken hepsi kareye girer, ama yapılan asfalt programında hepsi mutlu mu olmuş! Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik çıksın kameranın karşısına, korkmasın. Kamuoyuna açıklasın. Başkan yardımcısı çıksın. Desin ki belediye başkanı ‘ ben Serdivan’da asfalt yapacağım. Gelsin kim istiyorsa söylesin’.  Muhtarlara çağrı yapsın. Kamuoyuna açıklasınlar. İş bitti, muhtarları çağırıyorlar. Başkan Fikret Can’ın başka bir medya kuruluşuna yaptığı basın açıklamasının yorumlarını okudunuz mu! Siz okuduysanız Başkan Osman Çelik ile Başkan Fikret Can’da okusun. Halk yorumlarda ne diyor! Tevazu, Samimiyet diyor. Halkın içinde olun” dedi.

SERDİVAN BELEDİYESİ BASIN MÜDÜRÜNÜ TANIYAN VAR MI!
Muhtarların fikrinin asfalt programı yapılmadan sorulması gerektiğini belirten Müjdat Çetin, “Tepki gelir tabi, doğru söylerseniz gelir. Zaten tepki onlardan geldi” dedi. Serdivan Belediyesi Basın müdürünün yıllardır basın kuruluşlarını ziyaret etmediğini, basın müdürlüğünün işini iyi yapmadığını, basın müdürünü kimsenin tanımadığını belirten gazeteciler, “Serdivan Belediyesi’nin basın müdürünü tanıyan var mı! Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü dışında bu kentte Adapazarı Belediyesi Basın Müdürü Mustafa Öztürk ile Akyazı Belediyesi Basın Müdürü Akın Erden dışında belediyelerin basın müdürlerinin işlerini nasıl yaptığını beledi.ye başkanlarının sorgulanması gerekir” dendi.

9C9Cc890 4A57 4189 805E E8B2E21D8C5D