Adapazarı Belediyesinde Tarım ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'nün bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Sabri Anıl Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin halkçı belediyecilik anlayışı ile Türkiye’nin dört bir yanında tarım politikalarıyla çiftçilerin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Özkan, "Adapazarı’nda çiftçinin yanında olacağımıza söz vermiştik. Yerel seçim sürecinde Adapazarı’nda tarımın, köylünün, çiftçinin önemini her yerde üstüne basa basa belirtmiştik. Bir kentin, bir ülkenin kalkınması üretimden geçmektedir. Adapazarı altın değerinde tarım topraklarına sahip olup üretici fide, gübre, mazot destekleri ile teşvik edilmelidir. Ne yazık ki Adapazarı Belediyesinde Tarım ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü dahi bulunmamaktadır.

Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkçı belediyecilik anlayışımızla Türkiye’nin dört bir yanında tarım politikalarımızla çiftçimizin yanında olmaktayız ve olmaya devam ediyoruz. Şehrin yönetimi bizde olmamasına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyemizin desteği ile Adapazarlı çiftçimize fide desteğinde bulunduk.

CHP'li Özkan'dan Ada Hayat sorusu: Deprem izolatörü kullanılıyor mu? CHP'li Özkan'dan Ada Hayat sorusu: Deprem izolatörü kullanılıyor mu?

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı ve Adapazarı İlçe Başkanlığı olarak desteklerimiz ve çalışmalarımız devam edecektir." dedi.