Kaza Saat:02.00 sıralarında Pamukova İlçesi D-650 kara yolu Teşvikiye Mahallesinde meydana geldi.

Bilecik istikametinden Sakarya istikametine giden Yasin Karadağ yönetimindeki 26 UE 359 plakalı gıda maddesi yüklü TIR, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aynı istikamete giden Abdurrahim Güneş yönetimindeki 11 AAF 978 plakalı kum yüklü TIR’a arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisi ile 26 UE 359 plakalı gıda maddesi yüklü TIR kara yolunu ikiye ayıran bariyerlere ok gibi saplanıp karşı şeride geçti. 11 AAF 978 plakalı kum yüklü TIR ise çarpmanın bariyerlere çarparak yan yattı.

Kazada 26 UE 359 plak gıda maddesi yüklü TIR sürücüsü Yasin Karadağ araçta sıkıştı. Kazanın 112 sağlık ekipleri, Pamukova itfaiye Grup Amirliği Kaza Kırım Ekipleri ile Jandarma ve Bölge Trafik ekiplerine haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, araçta sıkışan TIR sürücüsünü kurtarmak için seferber oldular. Kaza Kırım ekiplerinin yarım saat süren çalışması sonrası TIR sürücüsü Yasin Karadağ yaralı olarak kurtarıldı.

Kazada hafif yaralanan kum yüklü TIR’ın sürücüsü Abdurrahim Güneş ve kaza kırım ekiplerinin çalışması sonucu sıkıştığı yerden kurtarılan gıda yüklü TIR sürücüsü Yasin Karadağ 112 sağlık ekiplerince Pamukova Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan Yasin Karadağ Pamukova Devlet Hastanesinde yapılan müdahalesinin ardından Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Kaza nedeniyle Bilecik-Sakarya kara yolunda trafik akışı her iki yönde kısa bir süre durduktan sonra Pamukova Bölge Trafik istasyon Amirliği ekipleri, trafik akışını her iki yönden kontrollü olarak tek şeritten sağladı.

Jandarma kaza ile ilgili tahkikat başlatırken, kazaya karışan TIR’ların kara yolundan kaldırılması için çalışmalar devam ediyor. (pamukovahalk.com)