Motor kısmından alev alan cip, sürücüsünün müdahalesiyle yanmaktan kurtuldu Motor kısmından alev alan cip, sürücüsünün müdahalesiyle yanmaktan kurtuldu

Nurettin Eryılmaz'ın haberi

Pamukova İlçesinde meydana gelen olayda, bayram alışverişi için çarşıya çıkan Nail A., eşi, husumetli oldukları Murat S. ve eşi Gamze S. ile karşılaştı. Yolda birbirlerine laf atan kadınılar bir anda tartışmaya başladı. Tansiyonun yükseldiği o anlarda Nail A. ile Murat S.’de olaya girdi. İki taraf arasındaki kavga bir anda büyüdü ve taraflar silahlarını çekti. 

Yaşanan silahlı çatışmada Nail A., Murat S. ve eşi Gamze S. çeşitli yerlerinden yaralandı. 

Çevre sakinlerinin ihbarıyla birlikte bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan ilk müdahale sonrasında yaralılar hastaneye sevk edildi. 

Husumetli olan iki aile arasında çıkan ve iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan sokak ortasındaki silahlı çatışma olayını esnaflar anlattı.

Olayı anlatan pastane çalışanı İbrahim Çağlıyan, “Saat akşam 21.00 civarıydı. Müşterilerimizle ilgileniyorduk. Bir anda 2 bayan 1 erkek dükkanımıza girmeye çalıştı. Ondan sonra bir anda silahlarını çıkardılar ve çatışmaya başladılar. O sırada biz baya bir panikledik, müşterilerimizi sakinleştirdik. Ondan sonra kaçtılar buradan. Ondan sonra polisler felan geldi. Mermiler bizim makinamıza da isabet etti.” dedi.

Esnaf Ahmet Araba ise ,”21.00 sıralarında sivil polis arkadaşımla sohbet ederken önce dışarıdan bir bayan çığlık sesi geldi.  Daha sonra ne oluyor diye dışarı çıkmaya başladığımız an da silah sesleri başladı. İki aile birbirlerine ateş etmeye başladı. Çatışma sonrası iki tarafta kaçmaya başladı. Sonra ambulanslar geldi.” dedi.

ÜVEY OĞLUNU DA VURMUŞTU!
Öte yandan dün yaşanan silahlı çatışmadaki husumetin 2023 yılına uzandığı ortaya çıktı. 6 Eylül 2023 tarihinde yaşanan olayda dün silahla vurulan Nail A.’nın üvey oğlu olan 30  yaşındaki Okan G. Pamukova Yenice Mahallesi Ergenekon Caddesi üzerindeki evinin bahçesinde çalışırken, yanına cezaevinde yeni çıkan 30 yaşındaki Murat S. geldi. Nail A.’nın üvey oğlu olan Okan G. ile Murat S. arasında tartışma yaşandı. 

Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda Murat S., belinden çıkarttığı silah ile Okan G.’yi karın bölgesinden ve elinden vurarak yaraladı. Yaralı Okan G. Pamukova İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Murat S. ise kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.