Adapazarı Yenicami Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, Adapazarı Belediyesi’nin çocuklar için yaptığı parkın alkoliklerin mekanı olmasından dolayı dert yandı.

Çaybaşı Fuadiye Mahallesi’nin 2 bin metrelik hattı Büyükşehir ile yenileniyor Çaybaşı Fuadiye Mahallesi’nin 2 bin metrelik hattı Büyükşehir ile yenileniyor

Adapazarı Yenicami Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, Adapazarı Belediyesi’nin çocuklar için yaptığı parkın amacı dışında kullanılmasından yana dertli. Mahallede yaşayan vatandaşlar, “Adapazarı Belediyesi, mahallemizde çocuklarımızın güzelce vakit geçirmesi için bir park yaptı. Bu konuda belediye başkanımız Mutlu Işıksu’ya teşekkür ederiz. Ancak bu yapılan güzel hizmet amacı dışında kullanılmaya başlandı. Bu yüzden mahalleli tedirgin ve huzursuz” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

Karanlık çöktükten sonra gecenin geç saatlerine kadar parkta alkol kullanan gençlerin olduğunu belirten mahalleli, “Parkın içine konuşlanan gruplar alkol ve benzeri içecekler içerek yüksek sesle müzik dinliyorlar. Ayrıca çakmak gazı çekerek kafayı bulan gençler de mevcut ne yazık ki. Her yer alkol şişesi ve çöp atıklarıyla dolu. Evimizin balkonlarında bahçelerinde huzurla oturamaz olduk. Evimizin duvarlarına ve parktaki oyun alanlarına spreylerle uygunsuz resim ve yazılar yazılmakta” dedi.

Konu ile ilgili durumun ciddiyetini belediyeye ilettiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını belirten mahalleli, “Mahalleliyi tedirgin ve rahatsız eden bu parkın bir an evvel kaldırılmasını talep etmekteyiz” diyerek Adapazarı Belediyesi’ne seslendiler.