Çark Caddesi'nde daha önce 3 ayrı hırsızlık olayının yaşandığı iş yerinde bir hırsızlık olayı daha yaşandı. 

Mağazanın önğnde sergilenen bir hoparlör, kimliği belirsiz kişi tarafından çalındı. Hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi. Görüntüde hırsızın hoparlörü montunun içine gizleyerek alıp götürmesi yer alıyor. 

Geçen yıl Temmuz ayında ise aynı iş yerinde aile boyu hırsızlık olayı yaşanmış. İş yerine gelen aileden baba çalışanları oyalarken eşi robot süpürgeyi çalıp götürmüştü. 

1 kişinin öldüğü silah ve falçatalı kavgada tutuklama 1 kişinin öldüğü silah ve falçatalı kavgada tutuklama

6 ayda 4 hırsızlık olayının yaşandığı iş yerinin sahibi; "

Alıştık artık. Senede 3-5 defa hırsızlık ile karşılaşıyoruz. Hırsızlar çok rahat. Bizde mi bir sorun var? diye düşünüyoruz. Kameralarda fayda etmiyor. Hiç bir çekinmeleri yok. Rahatlıkla alabiliyorlar. 4 olayda 18 bin 700 liralık zararımız var. Maalesef önüne geçemiyoruz. Akşama kadar burada çalışıp didiniyoruz. Emek veriyoruz. Emeğimizi çalıyorlar. Hırsızlıkla ilgili cezalar arttırılırsa önlenebilir. Cezalar caydırıcı değil. Yakalayıp geri bırakıyorlar" dedi. 

İş yeri çalışanı ise; "Şu anki hırızlık 250 liralık hoparlörü çaldı. Kapının önünde montunun içine koyup gidiyor. Ondan önce tırnakçılık olayında 370 lira kaybımız oldu. Daha önce 8 bin liralık robot süpürgemiz çalındı. 4 hırsızlık olayı yaşadık. Yatırım yapan iş yeri sahibine Sakarya güzel bir yer demiştim ama hırsızlar yüzümü kara çıkardılar" diye konuştu.

Screenshot_14-30Screenshot_13-28