Esnaf e-haciz ve kredi kıskacında: Piyasalar kilitlendi esnaf isyan ediyor Esnaf e-haciz ve kredi kıskacında: Piyasalar kilitlendi esnaf isyan ediyor

Yasemin Sude Karabaş-Nelab Ansarı

HALK54 haber ekibi, piyasada fiyatlarda düşüş var mı diye sokakta vatandaşlara sordu.

HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar, "Eski bayramlar gibi canlılık yok. Çarşıda eskiden her şey azda olsa iyiydi. Fiyatlar düşmedi yerinde kalsa buna da razıyız. Alıştırdılar yüksek fiyatlara." derken, kimi de "Ülkemizde üretim yapılmalı dışa bağımlıktan kurtulmalıyız. Seçim bitti ama inşallah zamlar gelmez diyeceğiz ama zamlar sigaradan başladı. Zamlar yarında benzinle devam eder, bayramdan sonra da zamlar artar “diye konuştular.

Fakirlerle ilgili bir fikir ortaya atan başka bir vatandaş ise "Fakir konseyi kurularak fakirlerin haklarını savunacak bir konsey olsun. Hayat pahalılığı var.  Fakir insanlarda kollansın onların sesi duyulsun. Herkes çalışsın dağ bayırda sülük toplansın ihraç edelim” diye teklifte bulundu.

Adapazarı sokaklarında vatandaşlar geçinmenin çok zorlaştığını anlatarak "Seçim bitti, buna rağmen döviz fiyatları yerinde duruyor. İnşallah hep böyle kalır. Zam faland a olmaz.  Çok bolluk var her şeyi almak istiyoruz kıvamında alsak her şey bu kadar artamaz ne yapıyorsak kendimiz yapıyoruz “ diye konuştu.