Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içinde geçmesi için bayrama 1 hafta kala başlattığı çalışmalara bayramda da ara vermeden devam ediyor.

Halk54 özel

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Şehiriçi Trafik Denetleme Şube, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Şehir girişlerindeki polis kontrol noktalarında halk arasında GBT olarak bilinen Genel Bilgi Toplama işlemi yapan ekipler, trafik yönünden de emniyet kemeri, alkol kontrolü, sürücü belgesi ile araçların evrak ve donanımlarını kontrol ediyor. Bölge trafik ekipleri ise D-100, D-650 başta olmak üzere Tem otoyolunda denetimlerini sürdürüyor.

61a2c3e3-4675-4e68-b035-c99d50e81114

Geyve'de 120 kök kenevir bitkisi, 3 kilo 810 gram esrar yakalandı Geyve'de 120 kök kenevir bitkisi, 3 kilo 810 gram esrar yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ise halkın yoğun olduğu yerlerde GBT uygulaması yapıyor. Hırsızlık, dolandırıcılık, taşkınlık, halkı rahatsız edecek hal ve tavırlar içinde olanlar hakkında ilgili maddelerden işlem yapan ekipler, umuma açık yerlerde ise yine zaman zaman denetimlerini sürdürüyor. Alınan mahkeme kararıyla birlikte il genelinde çalışmalarını sürdüren ekipler kendi sorumluluk alanlarında çalışıyor.

Bayram öncesi ve bayram süresince Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü halkın can ve mal güvenliği için bin 658 Personelden oluşan 214 ekip ve 6 Drone ile denetim yapıyor.