Özel haber Nurettin Eryılmaz

Kazada ölen genç son yolculuğuna uğurlandı Kazada ölen genç son yolculuğuna uğurlandı

Adapazarı Korucuk Mahallesi’nde yaşayan Nejdet Yüksel, prefabrik ev yaptırmak isterken 400 bin TL dolandırıldığını iddia etti.  

Yüksel, Değirmendere Mahallesi'nde bulunan eşine ait araziye çelik prefabrik ev yaptırmak için çelik prefabrik işi yapan Ahmet.Ç. isimli bir şahısla anlaştı. Anlaşmaya göre 6 Haziran 2023'te 700 bin TL'ye anlaşılan prefabrik evin 5 Temmuz 2023'te anahtar teslim olarak tamamlanması gerekiyordu.

Kendisine ait daireyi satarak köyde ev yapmak isteyen Yüksel'in çelik konstrüksiyon ev kurulacağı arsaya beton temel atıldı.  9 aydır henüz yapılmayan bir ev olmayınca Çelik ailesi mahkemeye gitti. Sözleşmenin sahte olduğu bankadan yollanan 400 bin TL paranın açıklamasına bir şey yazılması ailenin elini kolunu bağladı. Prefabrik evi yaptırmayan mağdur Necdet Yüksel o kişiye seslendi: "Bir oğlumu sana feda edeceğim senin peşinde haberin olsun o paramı ver herkes yoluna gitsin” dedi.

Yüksel, A.Ç.’nin kendisini dolandırdığını öne sürerek, “Çelik prefabrik işi yapan A.Ç. isimli şahısla Değirmendere Mahallesi Değirmendere Sokak’ta bulunan eşime ait olan yere çelik prefabrik yapmak amacıyla aramızda 6 Haziran 2023’te sözleşme yaptık. Anahtar teslim olarak 05.07.2023 tarihinde teslim alacaktık. A.Ç ile 700 bin liraya anlaştık. Sözleşmeyi yapmamızla birlikte 400 bin TL’yi bir kuyumcu tanıdığıma ait banka hesabından bana verilen H.D. isimli bir şahsın iman numarasına yolladım. Şu an mevcut apı temel atılmış durumda ama teslim alma günü dolduğu halde kendisi teslim etmediği gibi yapıyı da tamamlamadı. A.Ç. ile görüşmemizde çeliği göndereceğini, temeli hesaptan düşüp geri kalanı benim yapacağımı söyledi. Biz A.Ç. ile böyle anlaşmamıştık. Kendisi beni 400 bin TL dolandırdı. Beni dolandıran A.Ç. ile dini nikahlı eşi olarak bildiğim H.D.’den davacı ve şikayetçi oldum.” dedi.