Karadeniz'de can pazarı Karadeniz'de can pazarı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün belediyedeki usulsüzlükler nedeniyle yargılandığı davada avukatı Hasan Serdar Baykal, Hendek Belediyesi adına mahkemeye katılınca hakim karşı geldi. Hakim, Hendek Belediyesi ile İrfan Püsküllü’nün arasında menfaat çatışması olduğunu, Püsküllü’nün eski avukatı olması nedeniyle belediyenin avukatı olamayacağını belirterek Baykal’ı seyircilerin arasına gönderdi.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün yapılan usulsüzlüklerle ilgili olarak Hendek 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Daha önceki duruşmalarda sanık İrfan Püsküllü'nün avukatlığını yapan AK Parti Hendek eski İlçe Başkanı Avukat Hasan Serdar Baykal’ın Püsküllü’nün vekilliğinden istifa ettiği, Püsküllü’nün Hendek Belediye avukatı olarak Hasan Serdar Baykal'ı atadığı ortaya çıktı. Avukat Hasan Serdar Baykal duruşmaya Hendek Belediyesi adına katıldı.

Hakim, Avukat Hasan Serdar Baykal’a müdahale ederek daha önce İrfan Püskülü’nün avukatı olduğunu hatırlatarak, Hendek Belediyesi ile İrfan Püsküllü arasında menfaat çatışması olduğunu, daha önce sanık vekili olarak katıldığı dosyada Hendek Belediye Başkanlığı vekili olamayacağı yönünde ara karar kurarak, bu nedenle katılan sandalyesinden ayrılarak seyircilerin arasına geçmesini istedi. Karar üzerine Hasan Serdar Baykal seyirci sandalyesinden mahkemeyi takip etti.

Hasan Serdar Baykal’ın seyirci bölümüne geçmesiyle, belediyenin avukatı duruşmada bulunmadı. Mahkeme, bilirkişi atamak suretiyle belediye zararının hesaplatılmasına ve Hendek Belediyesi’ne müzekkere yazılarak Avukat Hasan Serdar Baykal yerine başka bir temsilci atanmasına karar vererek duruşmayı 18 Aralık tarihine erteledi.

haberhendek.com