Yeni bir yatırım bankası daha kuruluyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu "Q Yatırım Bankası A.Ş." unvanlı bir yatırım bankası kurulmasına izin verdi.

Konu ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

BDDK, 500 milyon TL kuruluş sermayeli Q Yatırım Bankası A.Ş.'nin kurulmasına onay verdi.

Kurucu ortaklar arasında Ali Ercan, Bien Finans Faktoring , Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret , Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ve Q Yatırım Holding bulunuyor.

İşte BDDK tarfından verilen ve Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararın tam metni:

"Kurul Başkanlığının 11.10.2022 tarihli gündem yazısı ekinde gönderilen 11.10.2022 tarih ve .... sayılı yazı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;

Milyonların heyecanla beklediği asgari ücret için masada iki rakam var! Milyonların heyecanla beklediği asgari ücret için masada iki rakam var!

Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine ilişkin Yönetmeliğin 4 üncü maddesi kapsamında alınan bilgi ve belgeler ve söz konusu bilgi ve belgelere yöneklik aynı maddenin ikinci fıkrasında verilen yetki çerçevesinde 5411 syaılı Bankacılık Kanununun (Kanun)7 nci ve 8 inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde kanunun 6 ncı maddesi uyarınca kurucu ortaklar Ali Ercan, Bien Finans Faktoring AŞ, Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret AŞ, Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ve Q Yatırım Holding AŞ tarafından Türkiye'de 500 milyon TL kuruluş sermayeli 'Q Yatırım Bankası A.Ş.' unvanlı bir yatırım bankası kurulmasına izin verilmesine karar verilmiştir."