Karasu Kurudere Mahallesinde şüpheli şekilde ortadan kaybolan Erdal Sakız’dan 9 gündür haber alınamıyor. Karasu'da esnaflık yapan Erdal Sakız'ın sevgilisine kaybolduğu günün sabahında rüyasında öldürüldüğünü söyledikten sonra ortadan kaybolduğu öne sürülürken, Sakız'ın ailesi Müge Anlı'nın programına çıktı.

Karasu Kurudere mahallesinde esnaf olan 3 çocuk babası 43 yaşındaki Erdal Sakız 9 gün önce ortadan kayboldu. Ailesi, Erdal Sakız’a ne Oldu, Nerede? Diyerek onun kaybı hakkında endişe duyan amcası Muhammet Sakız ve kız arkadaşı Nergis Hanım, Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurarak yardım istedi. Sakız’ın 9 Kasım 2022 tarihinde Çarşamba günü yaşadığı, Karasu ilinden ortadan kaybolduğu açıklandı. Programda, Büfe işleten Erdal Sakız, 23:45′ te işyerini kapatıp kız arkadaşı ile birlikte kaldığı Karasu’ya bağlı Kurudere mahallesine girdiği tespit edilmiş fakat ne mahalleden çıktığı ne de eve girdiği görüldüğü belirtildi. Evli olan Erdal Sakız’ın eşi ile ayrı olduğu ve 6 yıldır Nergis hanımla birlikte yaşadığı bildirildi.  Günlerdir haber alınmayan Erdal Sakız’ın şüpheli kaybından ailesi endişe duyuyor.

BİR DAHA HABER ALINAMADI
Programda yakınlarına bir alacağının olduğunu söyleyerek evden ayrıldıktan sonra bir daha eve dönmediği belirten ailesi, kayıp olan Sakız’ın kaybolmadan önce görüştüğü arkadaşları ile alkol aldıklarını ifade ederek, başına kötü bir durumun geldiğinden şüphelendiklerini dile getirdi.

KENDİSİNİ RÜYASINDA ÖLDÜĞÜNÜ GÖRMÜŞ
Programa katılan 43 yaşındaki esnaf Erdal Sakız'ın sevgilisi Nergis, Erdal Sakız’ın kaybolduğu günün sabahında kendisini rüyasında öldüğünü görüp, rüyasını kendisiyle paylaştığını söyledi. Erdal Sakız'ın sevgilisi “Beni öldürmeye çalışıyorlar” diyerek rüyasını anlatan Erdal Sakız’dan o günden beri haber alınamadığını ifade etti.  Erdal Sakız’dan ayrılan kız arkadaşı, kaybını duyunca onu aramak için Müge Anlı ile Tatlı Sert programına geldiğini belirtiyor.

100 DÖNÜMLÜK ARAZİYİ PAYLAŞAMADILAR
Öte yandan Erdal Sakız’ın hem eşi hem de kardeşleri ile paylaşamadıkları miras konusuna değinen amca Muhammet Sakız, “100 dönümlük araziyi paylaşamadıkları için acaba başına bir iş mi getirildi” diye endişe duyduğunu belirtti.

Kocaeli İl Jandarma'dan trafik raporu Kocaeli İl Jandarma'dan trafik raporu

TELEFON GÖRÜŞMESİ İDDİASI KAFALARI KARIŞTIRDI
Erdal Sakız’ın arkadaşı Hasan M. isimli şahıs, Erdal Sakız’ın kuzeni Kadir beye şunları söylediği iddia edildi; “Erdal kaybolduğu gece yanımıza geldi. Zekeriye M. ve ben Kızılcık ormanında alkol alıyorduk. Erdal’a bir telefon geldi. Konuştuğu kişiye küfür edip, “paran bende, bekle geliyorum” deyip yanımızdan ayrıldı” dediği iddia edildi. Müge Anlı, ekibini Karasu’ya göndereceğini ve sözü geçen Erdal Sakız’ın arkadaşları ile görüşüleceğini açıkladı.