Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı 29 Eylül Perşembe akşamı Seçime Hazırlık ve İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi. Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan programa Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın da katıldı.

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı 29 Eylül Perşembe akşamı Seçime Hazırlık ve İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi. Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan programa Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın da katıldı. Toplantıda ayrıca Genel İdare Kurulu üyeleri Ömer Abdullah Ayhan, Zeynel Keskin, Hüseyin Oruç, Bekir Demirkaya da hazır bulundu.

Başkan Çetin: Kadın cinayetleri politiktir Başkan Çetin: Kadın cinayetleri politiktir

İl Başkanı Hasan Zengin konuşmasında birkaç hususa değindi.

“16 ilçemizde de ilçe teşkilatlarımız aktif saha çalışmalarını yapmaktadır. Bir süredir Sakarya’mızda yaptığımız Kırsal Mahalle çalışması vesilesiyle, kırsal mahalle statüsünde olup zoraki mahalleye dönüştürülen köylerimiz gezilmekte ve bu mahallelerin eski statülerine dönmesi noktasında muhtarlarımız nezdinde vatandaşlarımıza bilgi verilmektedir.

Tarımda uygulanan ısrarlı yanlış politikalar tarımı yok etmektedir. Biz tarımın ülkemiz açısında bir güvenlik meselesi kadar mühim bir mesele olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple tarımın hak ettiği noktaya gelmesi için, tarıma ve üreticiye adeta savaş açan iktidarın yanlış politikalarının bir an önce son bulması elzemdir. Biz önümüzdeki seçimlere, üreticinin hak ettiği değeri bir an önce alması için var gücümüzle çalışıyoruz. Sorun bu iktidarın mevcut politikalarıdır. Sorunun kendisinin çözüm olması mümkün değildir. Vatandaşımız bu gerçeğin farkına varmış durumdadır.”

Fındık sezonunun sona ermesiyle beraber alınan kararlara değinen Zengin “Fındığı 54 TL olarak açıklıyorsunuz. Ancak 54 TL’den fındığını satan hiçbir çiftçinin olmadığını çok iyi biliyorsunuz. TMO’nun alım şartlarını zorlaştırarak çiftçimizi tüccarın insafına bırakıyorsunuz. İki gün önce, TMO’nun alım şartlarını kolaylaştırdığını bir müjde gibi ilan ediyorsunuz. Halbuki siz de biliyorsunuz ki ekonomik sıkıntının bu kadar yüksek olduğu bir dönemde üreticinin elinde mahsul kalmadı. Her alanda olduğu gibi bu alanda da şov yapıyorsunuz. İnsanımız sizin bu iki yüzlü halinizden bıkmış durumda.” dedi.

“Mevcut iktidarın ülkemizin geleceğiyle alakalı hem yerelde hem genelde yeni söyleyeceği bir şey yoktur. Ancak kendini tekrar etmekte, tekrarın da fayda etmediği noktada insanları kutuplaşmaya itmektedir. Biz biliyoruz ki kutuplaşma ancak bu millete söyleyecek sözü olmayanların başvurduğu talihsiz bir yoldur. İşte bu noktada altılı masayı oluşturan siyasi partiler olarak iktidarın ve ortaklarının ülkeyi sokmuş olduğu bu kutuplaştırıcı ortamdan kurtarmak üzere çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.”