BAKAN KOCA YARDIMCISINI ARADI “PROGRAMA AL” DEDİ
Geçtiğimiz Temmuz ayında Sakarya’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı için gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşme sonrasında sosyal medya hesabından Erenlere Diş Hastanesi müjdesi veren Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç o görüşmeden birde fotoğraf paylaşmıştı. Fotoğrafın altına “10 dönümlük arazinin ufak olacağını düşündüğümüz için araziyi 20 dönüme çıkarttık. Sağlık Bakanımız Koca, telefonla yardımcısını arayarak talimat verdi ve hastanemiz yatırım programına alındı. Bizde takipçisi olacağız” notunu düşmüştü.

SERDİVAN’DAKİ HASTANEDEN ÇOK DAHA BÜYÜK OLACAK
Serdivan’da bulunan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinden 3’te 1 oranında daha büyük ve mevcut hastaneye nazaran çok daha kapsamlı bir hastanenin Erenler Tepekum Mahallesinde bulunan sosyal konutlarının hemen karşısındaki 20 dönümlük alana yapılacağı açıklanmıştı.

PROJE ALANI DSİ’NİN O ŞARTINA TAKILDI
100 ünitenin bulunacağı hastanenin yapılacağı 20 dönümlük arazi için Erenler Belediyesi üzerine düşen tüm görevleri yerine getirdi. Fakat hastanenin kurulacağı alan Sakarya Nehri kıyısında olduğu için Devlet Su İşleri proje alanı için SEDDE yapılmasını istedi. Proje alanı ile Sakarya Nehri arasında kalan 30 metre genişliğindeki yolun 5 metre daha genişletilerek taşkın riski uzaklığına yani 35 metreye çıkartılması istendi.

Medyabar'ın haberine göre, DSİ’nin bu isteğinin de yerine getirildiği proje alanına geçtiğimiz hafta Bakanlık’tan yetkililer gelerek inceleme başlattı. Hem ülke genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılar, hem de projelendirme konusunda ağır kalınması nedeniyle 2022 yılında yatırım kapsamına alındığı açıklanan Erenler Diş Hastanesi’nin proje ihalesinin 2023 Mart ayına kadar yapılamayacağı öğrenildi.

50 kişilik turist kafilesi esnaf duasına katıldı 50 kişilik turist kafilesi esnaf duasına katıldı

SEDDE NEDİR? 
 1. Akarsu boyunca suyu belli sınırlar içinde tutmak için veya dalga ve gelgit taşkınlarından korunmak için inşa edilmiş yapay dolgu.

2. Akarsu boyunca, akarsu tabanında veya kenarlarında aşınmayı önlemek için akarsu enkesitinde inşa edilen yapay engel, tersip bendi.