Yeşilay ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 12'incisi düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'nın il ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Prof. Dr. Yusuf Genç, Yeşilay Sakarya Yönetim Kurulu Üyeleri ve dereceye giren okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride bağımlılık konulu eserler değerlendirildi. Yarışmaya Sakarya’nın tüm ilçelerinden toplamda 276 okuldan 1446 öğrenci, 432 edebi eser ve 1014 görsel eserle birlikte katıldı. Yarışmanın ilk aşaması olarak il değerlendirmeleri gerçekleştirilerek ilde Türkiye finaline gitmeye hak kazanan öğrenciler ödüllendirildi. Ödül töreninde dereceye giren 6 eser sahibi öğrenci 5000’er TL’lik hediye çekleri ile ödüllendirildi ve başarı belgeleri takdim edildi.

Öğrencilerin bağımlılık konusuna duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen törende ödüller İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Yusuf GENÇ ve Yeşilay yönetim kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

Törende konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, bu tür etkinliklerin öğrencilerin ufuklarını açtığına, duyarlılıklarını geliştirdiğine, düşünme ve aksiyon alma cesaretlerini artırdığına vurgu yaptı ve Yeşilay yönetimine teşekkür etti.

Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Prof. Dr. Yusuf Genç, “Bağımlılık tüm toplumun ortak sorunudur. Bağımlılık bir takım sorunların sonucu olarak başvurulan sahte iyi oluş hali olduğu gibi birçok sorunun da müsebbibidir. Özellikle bağımlılığa karşı gençlerimizin bilinçlenmesi ve topyekün mücadele halinde olmamız bu sorunu ve etkilerini azaltacaktır. Toplum olarak Yeşilay gönüllüsü olmamız gerekmektedir. Bu tür etkinliklerle tüm eğitim camiamızın Yeşilay’ı sahiplenmesi ve öğrencilerimizin bilgi ve bilinçlendirilmesi çok önem arz etmektedir” dedi.

Mehmet Zorlu ilkokulu ögrencilerinden anlamlı sergi Mehmet Zorlu ilkokulu ögrencilerinden anlamlı sergi

Genç, bu yarışmada özverili bir şekilde üstün emek sarf eden Milli Eğitim Müdürlüğü idarecilerine, okul yöneticilerine, öğrencilere ve velilerine teşekkür etti. Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler ve okulları;
Görsel Eser

İlkokul - Doğa ERDOĞAN / ADAPAZARI/ Selçukbey İlkokulu

Ortaokul - Halenur ÜLKER / ADAPAZARI/ Şehit Lokman Eker Ortaokulu

Lise - Melike Nur KAVAS /ADAPAZARI/ Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi

Edebi Eser

İlkokul- Yağmur Nur AYAZ / SÖĞÜTLÜ/ Söğütlü İlkokulu

Ortaokul - Elif Nas KARA /SÖĞÜTLÜ/ Söğütlü Anadolu İmam Hatip Lisesi

Lise - Ebrar SEYHAN/ HENDEK/ Atike Hanım Anadolu Lisesi

Thumbnail Abe1E69F 214A 44Ca A8Fd 1325266725B0Thumbnail 3F84A5Ed C322 4C2F B5E7 Fc9D3E2A501FThumbnail 30Ddada7 A296 4377 A2D3 4A61E62Ab4F79D00091D 78E3 45A8 9A3A B31Af03Ffa9C