Sakarya Adliyesi'nde Başsavcılığın denetiminde zimmet suçu işlediği tespit edilen satış memuru olarak görev yapan Yazı İşleri Müdürü tutuklandı.

Yaklaşık 10 yıldır Sakarya Adliyesinde çalışan D.Z.A, Yazı İşleri Müdürlüğü kadrosuna kadar yükseldi. Satış memuru olarak görev yaparken yaklaşık 7 aydır da sorumlu müdür olarak, mahkeme kararlarına istinaden davalara konu olan menkul ve gayrimenkullerin satışını yapan D.Z.A'nın zimmet yaptığı belirlendi.

Halk Eğitim Merkezi müdürünün katilinin cezai ehliyet talebine ret! Halk Eğitim Merkezi müdürünün katilinin cezai ehliyet talebine ret!

Medyabar'ın haberine göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın adliyedeki denetimi sırasında tespit edilen zimmet suçuyla ilgili Başsavcılık tarafından soruşturma başlatılarak D.Z.A. hakkında gözaltı kararı verildi.

Başsavcılığın talimatıyla Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele bürosuna bağlı ekipler, D.Z.A'yı bir yakınının evinde gözaltına alındı.

Başsavcılıktaki sorgu ve işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen D.Z.A. Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesince zimmet suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği öğrenildi.