Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir gün önce akşam 20.00 sıralarında başlayan yangına devlet bütün gücüyle müdahale ederken, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ve Sakaryalı gönüllüler bölgede yine destan yazıyor.

Bayram öncesi kurban keseceklere eziyetsiz kesim tekniği! Bayram öncesi kurban keseceklere eziyetsiz kesim tekniği!

NE OLDU!
Dün akşam saatlerinde Marmaris Bördübet Koyu Adalar mevkiinde başlayan yangın rüzgarın şiddeti ile büyüyerek geniş bir alana yayıldı. Yangın söndürme ekipleri yapılan ihbardan sadece 8 dakika sonra alevlere müdahaleye başlarken, havanın kararması ile karadan müdahale devam etti. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte havadan müdahale başladı. 

SAKARYA
Bölgeye ülkenin bir çok yerinden takviye ekipler sevk edilirken Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü bölgeye 3 ekipte sevk etti. Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Sakarya’dan gönüllü olan bir ekip de yangın söndürme çalışmalarına katılmak için Marmaris’e gitti. Karasu Esnafa ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre’nin de arasında bulunduğu gönüllüler ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgedeki yangın soğutma çalışmalarında büyük başarı elde etti.

f9c42ad6-f444-4237-973a-b5a101502afe174efe2c-f889-4ebd-858e-680d84726f4d