NE OLMUŞTU!
AK Parti Sakarya İl Başkan yardımcılığı yollardır yapan İrfan Püsküllü, yerel seçim öncesinde partisini bırakıp BBP’den Hendek Belediye Başkan adayı oldu. Seçim öncesi ‘çok üzülerek ve işlerimin yoğunluğu nedeniyle görevimden ayrılıyorum” diyen yine AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı olan Erkut Aşoğlu ise seçim sonrası ağır eleştirilerle geri döndü. Kaynarca’da ise AK Partili Meclis Üyesi Recep Boğaz, Ferizli’de eski belediye Başkanı Ahmet Soğuk partisine ateş etmeye başladı.

KEFENLE ÇIKTI
Bütün bu yaşananlara günlerdir köşe yazılarıyla eleştiri getiren cesur kalem Hüseyin Cumalı, TV 264 ekranlarında canlı yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programına kefen giyerek çıktı. Stüdyoda bulunan gazeteciler kadar ekran başındakilerin de şok olduğu o anlarda kefen içinden konuşan Hüseyin Cumalı, “AK Parti’de uzun yıllar başkan yardımcılığı yapan İrfan Püsküllü ile Erkut Aşoğlu kefenleri çıkarttı. Sadece onlar değil başkaları da kefenleri çıkarttılar. Davayı yarı yolda bıraktılar. İyi ama şimdi nasıl olacak” diye sordu.

608F41D9 F272 44Bd 8566 A70E028Afda3

Başkan Alemdar'dan bungalovculara: "O ruhsatların hepsi hukuksuz yıkamayacağımızı mı sanıyorsunuz?" Başkan Alemdar'dan bungalovculara: "O ruhsatların hepsi hukuksuz yıkamayacağımızı mı sanıyorsunuz?"

Makam sevdasının dava sevdasının önüne geçtiğini belirten gazeteci Cumalı, gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan ve Safa Polat’ın şaşkın bakışları konuşmasını sürdürdü. 31 Mart seçimlerinde yenilgi alan AK Parti'de, “Davam için kefen giyerim” diyenleri hedefine koyan Cumalı, “Halen görevinde bulunan AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ömer Arslan bana sürekli ‘abdestsiz gezme, ben abdest ile geziyorum’ diyor. Şimdi bende ibrik aldım ve sürekli abdestle gezeceğim” dedi.

Eaea1956 Dff2 42E2 822B Ae2Bf77Aec8F

Canlı yayında ibrikten akan suyla abdest almaya kalkan Cumalı, “Şimdi buralar ıslanmasın” uyarısı üzerine, “Bari şöyle ellerimi yıkayım” diyerek canlı yayında “bismillah” çekip ellerini yıkadı. Canlı yayın ve sonrasında Sakarya’da büyük ilgi gören bu görüntüler şehir gündeminden düşmüyor. Öte yandan AK Parti’de uzun yıllar görev yaptıktan sonra kefenlerini bırakıp AK Parti’den gidenlere tepki ise giderek büyüyor.

748Fc070 06B5 4261 B644 B1Bf00A29C46