Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Halk54.com’un yeni fenomen programı olan ve ayda bir yayınlanan, Genel Koordinatör Nurettin Eryılmaz’ın hazırlayıp sunduğu, görsel yönetmenliğini Fuat Koçer’in yaptığı ‘Haydi Sakarya Bas Pedala’ programının ikinci bölümü yayınlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilen Bike FEST 4 gün, 12 ilçe, bisiklet sporcuları 574 kilometrede pedal çevirdiler.

12 Ağustos’ta başlattığı Bike FEST festivali Dünyanın tüm coğrafyalarındaki 30 farklı ülkeden sporcular Sakarya’ya geldi. Yaklaşık 300 sporcu arasından ilk olarak dağ bisikleti yarışçıları parkura çıkarak pedal çevirerek ter döktüler.

MTB Sakarya Cup, Avrupa’nın en modern bisiklet tesisi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde start aldı ve sonrasında adrenalinin zirveye çıktığı MTB Eliminatör Dünya Kupası gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi konserlere, etkinliklere ve Sakarya EXPO programına başlayarak binlerce vatandaşı Bike FEST’e buluşturdu. Son olarak ise Dünya Bisiklet Birliği (UCI) tarafından dünyanın sayılı şehirlerinde yapılan yol bisikleti yarışlarının Tour Of Sakarya kısmı büyük bir heyecana sahne oldu.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen yarışlar ile vatandaşlar kendi sokağından, caddesinden ve kapısının önünden onlarca bisiklet sporcusu geçti vatandaşlar doyasıya bisiklet sporcuların dünya yarışına tanıklık ettiler.

Tour Of Sakarya için yaklaşık 80 sporcu Demokrasi Meydanı’ndan start aldı. 4 farklı etap, 4 gün boyunca devam eti. Bu etaplar kapsamında Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye, Sapanca, Akyazı, Hendek, Söğütlü, Ferizli, Karasu, Kaynarca ve Kandıra olmak üzere 12 ilçede pedallar 574 kilometre boyunca bisiklet yarışı gerçekleştirildi. 

Üçüncü bölümüyle haydi Sakarya bas pedala programı dünya bisiklet yarışı heyecanını halk54.com farkıyla ekranlara getirdik.