Sakarya Valiliği, teknik personel için piyasa fiyatının altında kamyonet tarzında arazi aracı aldı. Bazı ulusal basın organları ise, lüks cip fotoğraflarıyla valiliğe makam aracı alınmış gibi haber yaptı.

Sakarya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, valilik birimlerinde görevli teknik personellerin arazi çalışmalarında kullanılmak üzere arazi aracı alımı için ihaleye çıktı.

3 adet pick-up tarzı 4x4 arazi aracı toplam 2 milyon 373 bin TL bedelle alındı.
Toyota marka araçların satış fiyatlarının bayilerde 1 milyon liranın üzerinde olduğu görüldü.

"TERSTEN" GÖRDÜLER
Ancak Sakarya Valiliği'nin ihtiyaç kapsamında, piyasa fiyatının altında yaptığı bu alımlar bazı ulusal basın organları tarafından "tersten" görüldü.

ARAÇ ALIMINI BÖYLE ÇARPITTILAR
Haberi yapan basın kuruluşları, Valiliğin aldığı 4x4 arazi araçlarının yerine lüks ciplerin görsellerini kullanarak algı oluşturmaya çalıştı.
Ancak Valilikce yayınlanan ihale ilanlarında, araçların lüks statüdekiler değil, pick-up olarak bilinen kamyonet tarzı araçlar olduğu açıkça görülüyor.

Katlanabilir telefon satışları dört yılda 4 kat artacak Katlanabilir telefon satışları dört yılda 4 kat artacak

HABERDE PİCK-UP TARZI YAZIP GÖRSELDE LÜKS CİP KOYDULAR
Söz konusu basın kuruluşlarının yayınladığı haberlerde de araçların pick-up tarzında olduğunun yazdığı halde haber görsellerinde lüks ciplerin kullanılması art niyet olarak yorumlandı.