Adapazarı Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen şenliğe, Vali Yaşar Karadeniz, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, okul-kurum müdürleri ve veliler katılım sağladı.

100. Yılda 100 Proje

“Cumhuriyetin 100. Yılı”na ithafen, kültürel mirası tanıtma, değerler eğitimini yansıtma, biyolojiyi tanıma, matematik ile hayatı kolaylaştırma, havacılık ve uzay heyecanını canlı tutma ve yazılım mantığını somutlaştırma örneklerinin sergilendiği 100 proje ile bilim şenliğine imzalarını atan öğrencilerin çalışmaları, büyük beğeni topladı.

Derece Alan Eserler

Oyun, oyuncak, sanal gerçeklik ve masallar dile geldi atölyelerinin uygulama alanı oluşturduğu şenlikte, TÜBİTAK araştırma projelerinde Türk Japon Vakfı AFAD ve MEB iş birliği ile gerçekleştirilen “Afet Risk Azaltma” yarışmasında ve ulusal, uluslararası resim yarışmalarında dereceye giren eserler de yerini aldı.

Bilimsel Çalışmaları Destekliyoruz

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; Öğrencilerin yeteneklerini fark etme ve yetenekli öğrencilerin farklı becerilerini ortaya çıkarma noktasında yönlendirici ve şekillendirici olan çalışmaların ve çalışmalara ortam sağlayan kurumların rehberlik yolunda çok kıymetli olduğunu, belirtti.

Sakarya Bilim Sanat Merkezi ve Adapazarı Bilim Sanat Merkezinin birlikte hazırladıkları bilim şenliğindeki öğrencilere ve danışman öğretmenlere teşekkür eden Bakırtaş: “ Yeni ufuklara yelken açarak ülkemizin güzel yarınlarına imza atacak olan öğrencilerimizin her daim destekçisiyiz.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Çalışmalarınız Çok Kıymetli

SUBÜ’den Arnavutluk’ta bir iş birliği daha SUBÜ’den Arnavutluk’ta bir iş birliği daha

Eğitim-öğretim yılı boyunca yürütülen çalışmaların, geliştirilen projelerin, yarışmalarda verilen mücadelelerin ve alınan derecelerin çok kıymetli olduğunu önemle vurgulayan Vali Yaşar Karadeniz; farkındalık oluşturan ürünlerin ortaya çıkmasında ve şenliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Görsel 9-1Görsel 6-5Görsel 2-10Görsel 1-9