Gazze’de yaşanan ve son olarak Refah saldırılarıyla soykırımı aşan İsrail terörüne karşı Sakarya tek yürek oluyor. Şehirde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen Büyük Filistin Yürüyüşü, 1 Haziran Cumartesi günü Millet Bahçesi’nden başlayacak.

7 Ekim’den bu yana devam eden ve dünya tarihinin en büyük soykırımlarından birisi haline gelen Gazze işgaline karşı hafta sonu Sakarya tek yürek oluyor. Şehirde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenecek ve binlerce kişinin katılması beklenen Büyük Filistin Yürüyüşüyle Sakaryalılar Filistin’e desteklerini güçlü bir şekilde gösterecek.

1 Haziran Cumartesi günü saat 17.00'da Millet Bahçesi'nden başlayacak olan kortej yürüyüşü, AKM önünde sona erecek. Akabinde Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla devam edecek olan program, Grup Yürüyüş’ün ezgileriyle sona erecek.

Sapanca'da teleferik açılıyor Sapanca'da teleferik açılıyor

Tüm halkımız davetlidir


Sosyal medyada duyurulan Büyük Filistin Yürüyüşü ile ilgili yapılan açıklamada, “Dünyanın gözü önünde gerçekleşen ve adeta bir soykırım haline dönüşen İsrail terörüne karşı Büyük Filistin Yürüyüşünde buluşuyoruz. Yaşanan bu zulmü güçlü bir şekilde haykırmak için tüm Sakaryalı kardeşlerimizi yürüyüşümüze davet ediyoruz. Özgür Filistin için ayağa kalk Sakarya” ifadeleri yer aldı.

Whatsapp Görsel 2024 05 29 Saat 23.04.01 1Dd60628