Erdoğan, Hatay'da deprem bölgesinde incelemelerde bulundu Erdoğan, Hatay'da deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Son zamanlarda zincir marketlere yönelik tüketicilerin yoğun eleştirileri sonrası, ilgili kurumlarca denetimler sıklaştırılırken, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hedef aldığı zincir marketlerle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Ağrı'da zabıta ekiplerince denetim yapılan 5 market mühürlendi.

Bu gelişmenin ardından hafta sonu itibarıyla ülke genelinde denetime çıkan zabıtalar, Sakarya'da da sahaya indi. Sakarya Valiliği koordinesinde sahaya inen ekipler, tüm ilçelerde ürünlerin ani fiyat değişimleri, aşırı fiyat artışları ve stokçuluğa yönelik zincir marketlerde denetime çıktı. Yapılan denetimlerde ürün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk, fahiş fiyat ve stokçuluk konuları ele alındı.

Öte yandan Sakarya Valiliği, denetimlerin her noktada ekipler tarafından kararlılıkla sürdürüleceğinin mesajını verdi. Valilik tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Valiliğimiz koordinesinde, tüm ilçelerimizde ürünlerin ani fiyat değişimleri, aşırı fiyat artışları ve stokçuluğa yönelik denetimler, her noktada ekiplerimiz tarafından kararlılıkla sürdürülüyor!" ifadeleri kullanıldı.