Gazeteciler Zafer Tokuş, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı’nın sorularını yanıtlayan Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı seçilen Zafer Adalet, “Taban da heyecan uyandırdık. Sakarya’nın en iyi yönetim kurulu Demokrat Partisi’ndedir” dedi. Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı iken istifa İsmail Ergül ile görüştüklerini belirten Adalet 21 yıl sonra neden siyasete döndüğünü aktardı. Uzun yıllardır tabandan gelen böyle bir talepler nedeniyle siyasete geri döndüğünü aktaran Adalet, “ Bu görevden kaçmamın doğru olmadığını düşündüm. Her zaman demokrasiye aşık bir insan oldum” dedi.

TOGG ilk 2023 aracı NFT'leyip açık artırma ile fiyatlandıracak TOGG ilk 2023 aracı NFT'leyip açık artırma ile fiyatlandıracak

Adalet, “ 21 yıl sonra yeniden bu göreve talip olmamın nedeni, ülkemi ve şehrimi seviyorum. Arkadaşlarımın da baskısıyla 21 yıl sonra geri döndüm.Bu liste ile birlikte çok önemli tepkiler almaya başladık. Taban da müthiş bir heyecan uyandırdığımızı düşünüyorum. Şuan Sakarya’nın en iyi yönetim kurulu Demokrat Partisi’ndedir. Tabanda karşılığı olan isimlerdir. Bir buçuk ay içerisinde 6 ilçede örgütlendik. Ortak akılla hareket eden bir insanım. Yönetimdeki hiçbir arkadaşım ile ters düşeceğimi zannetmiyorum.Demokrat Partisi sevgisinin ne Enver Toçoğlu’ndan ne Cevat Keser’in gönüllerinden çıkacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Adalet, “Milletvekilliği için talep kar olan bir arkadaşımız varsa destekleriz. Benim milletvekili adaylığı gibi bir beklentim yok. Yönetim kurulunda Sakarya siyasetinin eski tüfekleri İsmail Gürses, Ali  Dünya, Mehmet Mangıroğlu, Cemal Başaran, Yılmaz Er, İbrahim Nalbant, Bahattin Aydın gibi isimler kendi istekleriyle listeye girdi” dedi. Programın ilk bölümüne katılan ve ardından programdan ayrılan Adalet’in konuşmalarını gazeteciler kendi arasında da değerlendirdi. Eski il başkanı İsmail Ergül’ün 8 yıl boyunca fedakarca çalıştığını anımsatan Hüseyin Cumalı, “İsmail Ergül büyük fedakarlık yaptı ve teşekkürü hak ediyor” dedi.

Programın ilerleyen bölümlerinde ise yaklaşan siyasetle birlikte partilerin son durumları ele alındı. AK Parti, CHP, İYİ Parti ve diğer partilerden kimlerin aday olacağının değerlendirildiği  programda konuşan gazeteci Hüseyin Cumalı, “AK Parti’de iki ağabey olabilir ama geriye kalan 5 isim mutlaka değişmelidir. Bize rutin değil, Ali İnci gibi çalışkan isimler lazım. Ayrıca AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever il başkanlığı görevde olduğu sürece yeteri kadar başarılı olamadı. İl başkanlığı sürecinde Sakarya’ya artı kazandıramadı. Dolayısıyla benim görüşüme göre vekil listesinde olmaması lazım” dedi.

Safa Polat ile Hüseyin Cumalı arasında sert tartışmaların yaşandığı programda diğer partilerden kimlerin listeyle gireceği de ele alındı.