Türkiye İstatistik Kurumu'nun her yıl yapmış olduğu Yaşam Memnuniyet Araştırması'nın 2022 yılının sonuçları belli oldu. İşte Sakarya'nın sıralaması...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), her yıl yapmış olduğu " Yaşam Memnuniyet Araştırması"nın 2022 sonuçlarını açıkladı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye'nin en mutlu ve en mutsuz illeri belli oldu. Vatandaşlar, sıralamada kendi memleketlerini aradı.

AKM’de tasavvuf müziği esintisi olacak AKM’de tasavvuf müziği esintisi olacak

Sonuçlar kimi vatandaşları şaşırttı. Sıralamada ilk sırada Diyarbakır yer alırken en mutlu il olarak belirlenen Isparta, listenin son sırasında yerini aldı. 

Mutlu ve mutsuz iller listesi geçtiğimiz 2021 yılında yayınlanmıştı ve en mutlu iller sırasında ilk 2'de Isparta ve Bolu yer almıştı.

Sıralamada ilimiz Sakarya 75'inci sırada yer aldı. TÜİk verilerine göre Sakarya'da il nüfusunun yüzde 6.99'u mutsuz... Bir başka deyişte Sakarya'da her 100 kişiden sadece 7'si mutsuz...

Sıralamada en mutlu iller il yüzde  24.75 ile Diyarbakır olurken, en mutlu il ise Isparta oldu. Isparta'da mutsuzların oranı nufüsün yüzde 5.55'i olarak açıklandı.