MÜSİAD’ın yardım ve dayanışma kuruluşu olan Karz-ı Hasen Sandığı’nın Genel Başkanı Muhammet Ali Özeken , yönetim kurulu üyeleriyle birlikte MÜSİAD Sakarya Şubesi’ni ziyaret etti. Sakarya Şube Başkanı Filizfidanoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Başkan Özeken, Karz-ı Hasen Sandığı çalışmaları hakkında bilgiler vererek istişarelerde bulundu.

MÜSİAD Sakarya Şube Binasında yapılan toplantının ardından MÜSİAD Genel Merkez Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı Muhammet Ali Özeken, Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte üye ziyaretleri gerçekleştirdi.

MÜSİAD Sakarya şubesiyle birlikte yaklaşık 50 üyeyi ziyaret eden Başkan Özeken; ziyaretlerinde MÜSİAD üyeleri arasındaki yardımlaşma ve dayanışma kültürünü kurumsal bir yapıya dönüştürmek amacıyla kurulan Karz-ı Hasen Sandığı hakkında bilgiler verdi.

Karz-ı Hasen Sandığı’nın temel hedefinin dayanışma olduğunu belirten Başkan Özeken, “Allah’ın emrettiği bu borç ilişkisini uygulayabilmek ve uygularken bu kurumun toplum hayatında aktif olarak sistemleşmesini sağlamaktır. Bu sayede ülkemiz ticaretindeki birikim oranını artırarak, tüccarın zor günlerinde dayanışma sergilemesini ve ticaretin üzerindeki yüklerden biri olan faiz olgusunu ‘Karz-ı Hasen’ mekanizması ile tüccarın üzerinden kaldırarak bereketi artırmayı amaçlamaktadır.” dedi.

Ayça Taşkent Sakarya'daki elektrik kesintilerini meclis gündemine taşıdı Ayça Taşkent Sakarya'daki elektrik kesintilerini meclis gündemine taşıdı

Üye ziyaretlerinin ardından Başkan Özeken ve MÜSİAD Sakarya ekibi, Adapazarı Ticaret Müzesi’ni ve Sakarya Ticaret Borsası’nı da ziyaret etti. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı Ticaret Müzesi’nde; MÜSİAD Genel Merkez Karz-ı Hasen Sandığı Genel Başkanı Muhammet Ali Özeken, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’nu misafir etti.

Ziyaret sırasında Başkan Işıksu, Adapazarı’nın zengin ticari tarihini ve kültürel değerlerini misafirleriyle paylaştı. Başkan Muhammet Ali Özeken ise, müze ziyaretine dair duyduğu memnuniyeti anı defterine yazdığı mesajla dile getirdi. Özeken, mesajında şunları ifade etti: “Ticaret dünyasından biri olarak bu güzel ticaret müzesini gezme fırsatı buldum. Açılması böyle bir müzenin kazandırılmasından çok mutlu oldum. Tüm Türkiye’ye yaygınlaşmasını ve zenginleşmesini dileyerek, emeği geçen, katkı veren herkese teşekkürler.”

Adapazarı Ticaret Müzesi ziyaretin ardından heyet, Sakarya Ticaret Borsası’nı (STB) ziyaret etti. MÜSİAD ekibini ağırlayan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Sakarya ekonomisini değerlendirme fırsatı bulan Başkan Ali Özeken, aynı zamanda Karz-ı Hasen Sandığı olarak yaptıkları çalışmalardan da bahsetti. Hoş muhabbet ve istişareler eşliğinde geçen muhabbetin ardından, gün çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Thumbnail 9D2F95Be 894E 4315 91D7 82Dc78702479Thumbnail 1E8244Dc 91B5 4Dca Bf1C 21769486Faa6Thumbnail 06Ff7296 E71C 48D7 9A93 6Fdd1E7C1C5EThumbnail 1A53Ac14 52Be 42B7 9B06 A7F5740687C0