TV 264 ekranlarına her Cuma günü Saat 21.00’de canlı yayınlanan “Gazeteciler Soruyor” isimli tartışma programında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ele alındı. Usta kalemler Zafer Tokuş ile Hüseyin Cumalı’nın yanı sıra Safa Polat’ın seçimlerle ilgili düşünceleri paylaştığı programa AK parti İl Başkanı Yunus Tever polemiği damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rüzgarıyla her dönem milletvekili olanlara artık vatandaşların prim vermeyeceğini savunan Hüseyin Cumalı, “ AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever rutin bir başkanlık yaptı. Oysa biz tuttuğunu koparan ve şehri artı kazandıracak milletvekilleri istiyoruz” dedi.

AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ali İnci’nin belediye başkanlığı döneminden bu yana hizmet odaklı çalışma anlayışı içinde olduğunu belirten Cumalı, “Bize Ali İnci gibi hizmet getirmek için gerekirse yatak yorgan Ankara’da yatacak siyasetçiler lazım. Çalışkan isimler lazım. Mevcut listeye iki ağabey olmak üzere 5 yeni isim lazım. Besim Kıratlı, Yavuz Meşe, Behlül Bayrak gibi genç ve atak isimler neden aday adayı olmuyor. Hep aynı isimler artık yol alınmaz” dedi.

SEDAŞ yöneticilerinden kalpleri aydınlatan ziyaret SEDAŞ yöneticilerinden kalpleri aydınlatan ziyaret

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’in rutinci olduğunu savunan gazeteci Cumalı, “Önümüzde bir Recep Uncuoğlu gerçeği var. Yunus Tever de il başkanlığından milletvekilliğine geçerse aynı Recep Uncuoğlu gibi kente artı kazandırmaz. Recep Uncuoğlu 5 yıldır bu şehre ne verdi! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un eserleri bu şehirde var” dedi. Safa Polat’ın “Tever bir çok eseri şehre kazandırdı” sözlerine de tepki gösteren Hüseyin Cumalı, “ Ali İhsan Yavuz’un şehre kazandırdığı eserleri il başkan Tever'e devşirme Safa Polat, Ali İhsan Yavuz’un hakkın da yedirmem” dedi.

Sert tartışmaların yaşandığı programda CHP, İYİ Parti’de kimlerin milletvekili olacağı da konuşuldu. İYİ Parti’den sıralamanın belli olduğunu belirten Safa Polat, “ Ümit Dikbayır, Selçuk Kılıçaslan ve Serdip Dokumacı ilk üçü alır” dedi. CHP’yi de konuşan gazetecilerden Cumalı, “Bence Engin Özkoç başka büyük bir kentten adaylığını koysun. Burada il başkanı Keleş 1 numara olsun” dedi.