Karavan dolandırıcısına 3 yıl 4 ay hapis Karavan dolandırıcısına 3 yıl 4 ay hapis

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, trafik güvenliğini artırmak ve korumak amacıyla il genelinde kesintisiz kontrollerine devam ediyor.

Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen kontrollerde, toplam 105 bin 497 araç incelendi. Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 646 araç ile 222 sürücü trafikten men edildi. Denetimlerde uyuşturucu ve alkollü şekilde araç kullandığı tespit edilen 41 sürücünün belgelerine geçici süreyle el konuldu.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi artan bir ivme ile denetimler devam ederken, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Sakarya Jandarma sorumluluk sınırlarında toplam 41 maddi hasarlı, 63 yaralamalı olmak üzere toplam 104 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 121 kişi yaralandı. Yaşanan kazalar aşırı hız, hatalı sollama, kavşaklarda geçiş kurallarına uymama ve alkollü şekilde araç kullanma nedeniyle meydana geldi.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, "İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır." denildi.