Bursa merkezli bir firma tarafından gerçekleştirilen tesettürlü festivallerin bir yenisi Adapazarı’nda gerçekleşecek. Tesettür Giyim ve Alışveriş Festivali 20-23 Ocak arası, Adapazarı Outlet bahçesinde gerçekleşecek. Öte yandan festivale 70 büyük firmanın katılacağı öğrenildi.

Düzenlenecek olan Tesettür Giyim ve Alışveriş Festivaline Sakaryalı esnaflar tepki gösterirken, CADDER Başkanı Kemal Turgaç ve SATSO Başkanı Akgün Altuğ da sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla tepkilerini dile getirdiler. 

Şehirde afişlerle duyurusu yapılan Tesettür Giyim ve Alışveriş Festivaline anlam veremediğini belirten Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği (CADDER) Başkanı Kemal Turgaç, "Nasıl bir festival bu anlamadım! Şimdi soruyorum? Kimden izin aldılar? SATSO Başkanı Akgün Altuğ ve SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın bu konudan haberi var mı? Festivale Sakarya’dan katılan firma olacak mı? Bu festivalin Sakarya esnafına zararı olur mu?" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Turgaç'ın bu açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt veren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da "Festivalden haberim yok. Üyelerimize haksız rekabet yaratacak bu tür organizasyonlara karşıyız!" dedi.