HALK54.COM
Sakarya'da gece saatlerinde büyüklükleri 1.2 ila 1.4 olan mikro ölçekte dört deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi'nin resmi sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01.10'da meydana gelen ve merkez üssü Arifiye Kemaliye belirlenen ilk mikro ölçekli depremin büyüklüğü 1.4 olarak açıklandı. İlk mikro ölçekli depremin yerin 13.4 kilometre altında  yaşandığı kaydedildi.

Merkez üssü yine Arifiye Kemaliye olan ikinci mikro ölçekli deprem ise saat 02.02'de yaşandı. Yerin 16.4 kilometre altında gerçekleşen ikinci mikro ölçekli depremin büyüklüğü yine 1.4 olarak duyuruldu.

DÜN GECE DE ERENLER SALLANDI
Öte yandan dün gece de Erenler ilçesinde mikro ölçekli 2 sarsıntı kaydedildi. Merkez üssü Erenler Kayalarreşitbey olan ilk mikro ölçekli deprem yerin 8.1 kilometre altında 1.2 büyüklüğünde meydana gelirken, ikinci mikro ölçekli deprem merkez üssü Erenler Değirmendere olarak açıklandı ve yerin 12 kilometre altında meydana gelen sarsıntının büyüklüğü 1.4 olarak belirtildi.

Yenilenen İbrahim Kangal Caddesi’nde büyük memnuniyet Yenilenen İbrahim Kangal Caddesi’nde büyük memnuniyet

MİKRO DEPREM NEDİR?
Her gün hissedemediğimiz onlarca deprem oluyor. Mikro depremler yer içindeki gerilme değişimlerine bağlı olarak meydana geliyor. Büyüklükleri en fazla 2,0 olabilen bu depremler genellikle 1, 1,5 ya da 0 büyüklüğünde yaşanıyor; bazen eksi büyüklüğünde de ölçülebiliyor.