HALK54.COM
Sakarya'da faaliyet gösteren erkek berber ve kuaförlerinin fiyat tarifelerine yeni yıl ile birlikte kallavi bir zam geldi.

Edinilen bilgiye göre, Sakarya Berberler Odası yeni yıl öncesinde 2023 yılındaki ücret tarifelerinde artışa gidilmesi için Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (SESOB) zam teklifi sunmuştu. 

Borsa güne düşüşle başladı Borsa güne düşüşle başladı

ZAM ONAYLANDI, YENİ TARİFE ESNAFA DAĞITILMAYA BAŞLANDI
SESOB, yeni yıl ile birlikte erkek berberleri ve kuaförlerin tıraş fiyatlarına zam talebini onayladı. Yapılan zamlı tarife listesi berber esnafına dağıtılmaya başlandı.

YÜZDE 90 ORANINDA ZAM!
Buna göre saç, sakal kesimi ve yıkama ücreti yaklaşık yüzde 90 oranında artarak 85 liradan 160 liraya yükseldi. Akyazı ve Hendek ilçelerinde saç sakal kesimi ve yıkama 150 lira oldu.

YENİ TARİFE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN UYGULANACAK
Yeni fiyatlara göre, sakal kesimi 35 liradan 50 liraya çıkarken, damat tıraşının fiyatı da 400 liradan 700 liraya yükseltildi. Tıraş ücretlerine en son 2022 yılının Mart ayında zam gelmişti.

Erkek berber ve kuaförlerinde yeni fiyat tarifesinin önümüzdeki haftadan itibaren uygulanacağı öğrenildi. 

ÇEVRE İLLERDEKİ TIRAŞ TARİFELERİ
HALK54, çevre illerdeki bereber fiyat tarifelerini de araştırdı. HALK54 editörünün edindiği bilgiye göre, Kocaeli'de saç sakal kesimi 100 lira, Düzce'de saç sakal kesimi 90 lira, Bursa'da saç sakal kesimi 95 TL, Bursa'nın Orhangazi ilçesinde 110 TL olarak uygulanıyor. Megakent İstanbul'da ise 80 lira olan saç sakal kesiminin 100 liraya çıkarıldığı öğrenildi. 
 

İŞTE YENİ ZAMLI TARİFE

cwcw