HALK54.COM

Bu gelenek 500 yıldır sürüyor Bu gelenek 500 yıldır sürüyor

Ülkedeki enflasyon ve hayat pahalılığı bahane eden zincir marketlere halkın tepkisi sürerken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli üç harfli marketlere tepki göstermişti. Bahçeli, “Sürekli zam yapan marketlerin FETÖ bağlantılarının” araştırılmasını sözleri üzerine ise bazı market yöneticilerinden sert ithamlar gelmişti. Vatandaşların aylardır ‘fahiş fiyat uyguluyor” dilerek isyan ettiği marketlere sosyal medyada tepki çığ gibi gelirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "Zincir marketlerle ilgili kontrolleri sıkılaştıracağız" demişti.

Yaşanan bu olaylar ve gelen tepkilerle birlikte Sakarya’da şubesi olan zincir marketlere sıkı denetim geldi. Adapazarı Belediyesi ekipleri yaptığı denetimler sırasında Adapazarı Yağcılar Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No: 31/A'da faaliyet gösteren A101 isimli market şubesinin çalışma ruhsatının olmadığı belirlendi.

Zabıta ekipleri marketi mühürlerken, mağaza müdürüne tebligat teslim edildi. Kapısına kırmızı mühür konulan A101 şubesi, giriş kapısına “Değerli müşterilerimiz, mağazamız çok kısa bir süre içerisinde hizmete devam edecektir. Anlayışınız için teşekkür eder saygılar sunarız” ifadeleri yer aldı.