Türkiye'de yerli üretim hattından çıkacak olan Toyota C-HR 2023 modelinin patent görselleri ortaya çıktı. İşte detaylar...

Dünyanın en popüler B segment SUV modellerinden Toyota C-HR, 2023 yılında 2. nesle geçiş yapacak. Bu otomobilin Türkiye için önemli oluşunun nedeni ise Toyota'nın Sakarya'daki fabrikasında yerli üretim hattından çıkacak olması. Peki bizi neler bekliyor?

Toyota C-HR 2023 modelinin patent görüntüleri sızdırıldı!

Her markada olduğu gibi Toyota da 2030 yılına gelene kadar tamamen elektrikli altyapıya geçmeyi planlıyor. Fakat bu süreçte elektrik destekli içten yanmalı, yani hibrit otomobillere olan ilginin de bir hayli yüksek olduğunun farkında.

Bu nedenle ilk olarak 2016 yılında karşımıza çıkan Toyota C-HR modelini 2023 yılında yenileyecek. Tabii aracın henüz motor gücü ve elektrik desteği bilinmiyor. Fakat görsellerden anladığımız kadarıyla iddiaların aksine PHEV, yani Plug in Hibrit olmayacak.

Dünyaca ünlü jet uçak yerli üretim oluyor!

Yani bir fiş yardımı ile dışarıdan şarj etme şeklinde değil, fren rejenerasyonu benzeri yöntemler ile şarj olacak. Bunun dışında ise otomobilin Toyota'nın Sakarya'daki fabrikasında üretileceğini biliyoruz. Geri kalan tüm veriler ortaya çıkan aşağıdaki patent görsellerine ait.

Naci Görür’den Düzce açıklaması: Bu deprem artçı değil (Son depremler) Naci Görür’den Düzce açıklaması: Bu deprem artçı değil (Son depremler)

Screenshot_14-12