Adapazarı ilçesinde 2022 yılında ortaya çıkan olayda, 17 yaşındaki E.K isimli genç kız anne ve babasına teyzesinin oğlu olan O.Ç. tarafından 4 yıldır cinsel istismara uğradığını söyledi. 

Ailenin suç duyurusunda bulunmasıyla başlayan soruşturmada; E.K'nın Adapazarı şehir merkezindeki teyzesinin evinde kaldığı sırada O.Ç.'nin kendisini istismar etmeye başladığını, O.Ç.'nin fotoğraf ve görüntülerini çekerek kendisini buna zorladığını, aynı zamanda köyden arkadaşı Y. ile birlikte olmaya zorladığını ve sürekli para istediğini söylemesi kayıtlara geçti. 

Genç kızın bu süreçte hem kendi çalıştığı iş yerinden aldığı parayı hem de babasından habersiz aldığı parayı O.Ç.'ye verdiği  ifade edildi.

2022 yılı temmuz ayında istismarcı kuzen O.Ç. hakkında tutuklama, arkadaşı Y. hakkında ise adli kontrol tedbirleri uygulanması kararı verildi. Ancak O.Ç. tutuklandıktan 3 ay sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

O.Ç'nin daha önce de 14 yaşındaki başka bir kız çocuğu Serdivan'da fuhuş için pazarladığı ve bundan dolayı Ferizli F Tipi Ceza Evi'nde hapis yattığı, sonrasında yaşının da genç olduğundan dolayı iyi halden denetimli serbestlik verildiği öğrenildi.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada duruşma 7 Mayıs duruşma günüydü.

Yapılan duruşmada savcı, mahkemeden karar verilmesi için mütaala istedi. Kişiyi nitelikli cinsel istismar suçundan en az 16 yıl ve hüviyetinden yoksun bırakma suçundan en az 5 yıl olmak üzere toplamda en az 21 yıl ceza alması istenen O.Ç bu duruşmada da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Necmi Taşkın'dan 70 gündür haber yok! Yakınları Müge Anlı'ya çıktı Necmi Taşkın'dan 70 gündür haber yok! Yakınları Müge Anlı'ya çıktı

E.K’nın annesi S.K. yaptığı açıklamada tüm deliller ortadayken hala tutuksuz yargılama kararının devam etmesine anlam veremediğini söyledi.

Mahkemenin karar duruşması için 28 Haziran tarihine ertelendiği öğrenildi.

Medyabar