Nurettin Eryılmaz

Kuzey Marmara Otoyolu Sakarya geçişinde meydana gelen 10 kişinin öldüğü, 8'i ağır 63 kişinin yaralandığı kazada Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların sağlık durumu belli oldu.

Alınan bilgiye göre, kazada yaralanan 63 vatandaşın 15'inin tedavisi Sakarya'da sürüyor. Tedavisi devam eden toplamda 18 vatandaş bulunurken, diğer yaralılar tedavilerinin ardından taburcu oldu.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SEAH) tedavi gören 14 yaralıdan 6'sı yoğun bakımda bulunuyor. Yoğun bakımdaki hastalardan 1'inin durumunun kritik olduğu öğrenildi. Diğer 5 hastanın ise entübe olmamakla beraber yakın takipleri sürüyor. SEAH'ta serviste yatan 8 hastanın ise tedavileri devam ediyor.

Sadıka Sabancı Hastanesi'nde tedavi gören 1 yaralı ise yoğun bakımda bulunuyor. Bu hastanın da entübe olmamakla beraber yakın tedavisi devam ediyor.

17 yaşında direksiyon başını geçti, kaçarken polisi yaraladı 17 yaşında direksiyon başını geçti, kaçarken polisi yaraladı

Diğer illerde tedavi gören 3 hastadan 1'i Ankara'da, 1'i İstanbul'da ve 1'i Kocaeli'de bulunuyor. Yaralıların tedavileri devam ediyor.