Sakarya'daki iki okulda ekmek üretimi için kollar sıvandı. Okul isimleri hafta sonuna kadar bakanlığa bildirilecek. Okullarda üretilen ekmek 1.5 liradan belediyelere verilecek. Ekmekler ayrıca okul önlerine konan satış büfesinden satışa sunulacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in, 81 ildeki 100 meslek lisesinde halk ekmek üretimi yapılacağı açıklamasının ardından Sakarya’da da okulların ve günlük kapasitenin belirlenmesi adına çalışma başlatıldı. İlimizde iki okulda ekmek üretimi yapılmasının planlandığı öğrenilirken okulların isminin hafta sonuna kadar bakanlığa bildirileceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını yaptı: Can dostların en güvenli merkezi hizmete başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını yaptı: Can dostların en güvenli merkezi hizmete başladı

Ekmek üretim atölyesinin faaliyete geçmesi için de Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik ortak çalışma yürütecek. Okullar 1.5 liradan ekmeği belediyeye verecek. Belediyeler de vatandaşlara ekmeği 2 liradan halka satacak. İlimizde belirlenecek okulların önüne büfe konulacağı ve satışların buradan halka doğrudan yapılmasının planlandığı da öğrenildi. (Sözsakarya)