Unvanlarıyla meşhur olan, Altın yumruk Enes Uysal, Demir yumruk Muhammet Ömer Serin ve soy ismi gibi Bozkurt olan Elif Bozkurt, birbiri ardına yapmış oldukları başarılı maçlardan sonra yarı finale yükselerek madalya alma hakkını elde ettiler.

Şampiyon sporcuların hocaları Milli takım Boks Antrenörü Sakaryalı Muhammet Ali Keskin yapmış olduğu açıklamada, her gün çift antrenman yaptıklarını ifade ederek, sporcularının elde ettikleri başarının bir şans veya sürpriz değil, bilakis emek, azim ve mücadelenin sonucu olduğunu ifade etti.

Keskin; Sporcularımın başarısı başta Sakarya Boksunun başarısıdır. Bu başarı bizleri ve tüm Boks severleri onurlandırmaya yetmiştir. İnşallah yarınki yapacağımız maçlardan sonra elde edeceğimiz derecelerden dolayı, onur sırası Türk boksunun olacaktır. 

Milli takım Boks Antrenörü Muhammet Ali Keskin açıklamasının sonunda, biz Türk Boksuna gönül verdik, hayatımızı genç neslin sağlıklı yetişmesi için adeta vakfettik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünden hareketle yolumuza devam edeceğiz ve Ediyoruz de. dedi