Sakarya Eczacı Odası Başkanı Orhan Yontar, Sakarya genelinde siyah poşet ve yaka kartı ile farkındalık eylemi yapacaklarını açıkladı. Yontar, 16 Ekim'e kadar Sakarya'daki tüm eczanelerde gelen hastalara ilaçları siyah poşetle vereceklerini ve eczacıların siyah yaka kartı takacaklarını belirtti.

Nurettin Eryılmaz

Volkswagen Passat satışları Türkiye'de durduruldu Volkswagen Passat satışları Türkiye'de durduruldu

Sakarya'yadaki eczacılar, 16 Ekim'de Türkiye genelinde yapılacak 'Büyük Eczacı Miting'i öncesinde 'siyah' farkındalık eylemine imza atıyor. 

Sakarya Eczacı Odası Başkanı Orhan Yontar, beraberinde oda üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 16 Ekim'e kadar Sakarya'daki tüm eczanelerde gelen hastalara ilaçları siyah poşetle vereceklerini ve eczacıların siyah yaka kartı takacaklarını belirtti.

Oda binasının toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Yontar, "Eylem planlamada kademe kademe gidiyoruz. Türk Eczacılar Birliği ve 54 eczacı odasında sayısı kadar her eczaneye kimlik kartları ve eczanelerimizin camlarına 'Eczacılar ne yapmak istiyor, halkımızın faydasına neler yapmak istiyor' ve bizim sıkıntılarımızla onları ifade ediyoruz. Bir de siyah poşetlerimiz olacak. İlaçlarımızı gelen hastalara siyah poşetle vereceğiz. Bir farkındalık ve kendimizi ifade etme farkındalığını ortaya çıkarmak istedik ve böyle bir çalışma içine de girdik. Bunlar da eczanelere dağıtılmaya başlandı." dedi.