Haber: Kübra Dabacı / Fazilya Assimova

Sakaryalılar 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde konuştu Sakaryalılar 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde konuştu

Halk54.com gündemin ne sokağın nabzını tutmayı sürdürüyor. Her geçen gün artan hayat pahalılığı karşısında HALK54 ekibi, sokakta Sakaryalı vatandaşlara mikrofon uzattı, 'ekonominin düzeltilmesi için erken seçime ihtiyaç var mı?' diye sordu. HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar, "Hep seçim oluyor ama sonra bir faydası olmuyor. Minibüs ücretleri 13 TL idi şimdi dolmuştan indik 19 TL ödedik. Bir şeye faydası yok. Olan halka oluyor." dedi.

Bir vatandaş "Ben erken seçime gerek duymuyorum, reisi çok seviyorum. Allah başımızdan eksik etmesin. Bütün kafeler dolu herkes giyeceğini giyiyor, yiyeceğini yiyor. Şehir içi ulaşım aracına binmek yerine yürüsünler. Ben sporu seviyorum yürüyorum. Şimdi siz bu röportajı yayınlamasınız çünkü bu benim düşüncem. Buradan Cumhurbaşkanıma sesleniyorum dışarıdan gelen kişiler artık yeter 5 TL'ye oturduğum ev oldu 10 TL. Her şey dört dörtlük değil ama yine de reisimi seviyorum” diye konuştu.

Bir emekli vatandaş ise "Önceki gün bir miktar zam verdiler şimdi her şeye zam  yaptılar. Elektiriğe ulaşıma zam geliyor. Bu hükümet bizi yıktı, erken seçim olması gerekir. 200 TL'miz çıktığı zaman biliyorsunuz en büyük paramızdı. O zaman 131 dolar alıyorduk şimdi 6 dolar alıyoruz. Bu nasıl ekonomi. ben cahilim ilkokul mezunuyum, bunu bana anlatın “ diye konuştu.

Vatandaşların kimi 'seçim çare değil' derken, bazı vatandaşlar da  'boş tencere ülkeyi seçime götürür. Değişim şart. Seçim sonrası yeni bir enerjiyle ekonomi yoluna girer" diye konuştular.