Yasemin Sude Karabaş-Nelab Ansarı

Gündemin ve sokağın nabzını halk ile tutmayı sürdüren HALK54 ekibi, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde birinci partinin CHP, ikinci partinin AK Parti olarak çıkmasını sokakta vatandaşlara sordu. 

HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar, 'Seçmen neden AK Parti'yi uyardı" sorusuna "Ekonomik faktör olan hayat pahalılığı emeklilere meydanda bekleyin bir açıklama olacak denilerek umutlar artırıldı buna rağmen zam çıkmadı. Seçmen bu noktada sandıkta uyardı" değerlendirmesi yaptılar.

AK Partili bir seçmen, "2 seçimdir sandığa gidiyorum ve uyarıyorum ama sonuç değişmedi emekliyi unuttular. Hayat pahalılığını markete artan fiyatları durdurmadılar. Seçmende sandıkta gereğini yaptı. AK Parti sırtındaki yükleri atmalı. Erdoğan tecrübeli bir lider yaşanan bu soncu düzeltmek için çalışacak yanındakileri ve bakanlarında il ilçe teşkilatında değiştirecektir. 2 bin yılı başında ileriye doğru 10 iyiydik o döneme yeniden dönmeliyiz “diye konuştu.

SYKD Yönetiminden Bayram ziyaretleri SYKD Yönetiminden Bayram ziyaretleri

Sandık başına gitmeyen seçmen de bir şeyin değişmeyeceğini belirterek, "Bu nedenle oy kullanmadım. Doğru bir uyarı yaptı seçmen. " dedi. Bir AK Partili vatandaş da "MHP ile bu seçime girilmeseydi AK Parti kendi başına yüzde 60 oy alırdı. CHP ve MHP çok tehlikeli parti. Eski içişleri bakanı Süleyman Soylu'ya kim destek veriyordu. Tabii ki MHP işte bu nedenle AK Parti kaybetti." dedi.

Atanamayan bir öğretmen, "Bu kadar okuyorum yüksek lisansımı yapıyorum mülakata 90 alsam mülakata kimsen yoksa torpilin yoksa atanmıyorsun. Seçim soncu yerinde bir tepkiydi. Mülteciler her yerde 10 yıl sonra bu ülkede Türk kalmayacak mili şuur bırakılmadı. Demografik yapı değişiyor ekonomik krizden bizim vatandaşımız çocuk yapmıyor mülteciler oturduğu yerde çocuk yapıyor sürekli çoğalıyorlar. Bir an önce ülkemiz doğru yönetilmeli" diye konuştu.