Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilk icraatında suya yüzde 20 indirim müjdesi vermişti. Alemdar, 13 Mayıs'ta yapılacak olan meclis toplantısında alacakları kararla birlikte indirimin yürürlüğe gireceğini ifade etmişti. Ekonomide, sosyal hayatta ve her alanda hayatı kolaylaştırmak için adımlar atmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Alemdar, "Sosyal yaşamda, ekonomide ve hayatın her alanında sahip olunan imkânları vatandaşlarımızın hizmetine en uygun şekilde sunmayı hedefliyoruz. Suya yüzde 20 indirim kararının meclis toplantısı sonrası yürürlüğe girmesi bekleniyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Sapanca’da 19 Mayıs coşkusu Sapanca’da 19 Mayıs coşkusu

Gündemin ve sokağın nabzını tutmayı sürdüren HALK54 ekibi, 13 Mayıs'ta büyükşehir belediye meclisine sunulacak olan suya yüzde 20 indirim kararıyla ilgili vatandaşlara soru yöneltti. HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar, "Güzel bir haber. Daha çok indirim ve müjdeler bekliyoruz. Yusuf başkan söz verdiyeyse yapar” dediler.

Suda indirim olacağını duyunca sevindiklerini ifade eden vatandaşlar, "Pahalılıkta zorluk çekilirken böyle indirimin haberinin gelmesi güzel. Bu tür haberler bekliyoruz.” diye konuştular

Kimi vatandaşlar da indirim olacağına inanmadığını, suyun çok pahalı olduğunu belirtti. Bir kadın ise 5 bin TL su borcun olduğunu, "İndirim daha çok olsun borçlulara taksit fırsatı verilsin" diye konuştu. Emekliler ise "Bizi de düşünsünler daha çok suda indirim istiyoruz. Emeklilere yönelik başka indirimler de olsun sevinmeye ihtiyacımız var “diye konuştular.