Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında artan yangın riskine karşı eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürüyor.

İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yangın eğitimleri ve tatbikatları, endüstriyel alanda faaliyet gösteren fabrikalar, kamu kurumları, sivil toplum örgütlerinde ve çocuklara yönelik teorik ve uygulamalı olmak üzere iki farklı aşamada uygulanıyor.

Alanında uzman itfaiye erleri tarafından verilen eğitimlerde yangın yerindeki tehlikeler, taşınabilir yangın söndürücüler, yanma ve yangın, acil durumlarda tahliye organizasyonu başta olmak üzere birçok konu hakkında detaylı eğitimler veriliyor.

SGM’nin miniklerinden 15 Temmuz’un yıldönümünde anlamlı etkinlik SGM’nin miniklerinden 15 Temmuz’un yıldönümünde anlamlı etkinlik

Uygulamalı aşamalarda ise portatif yangın söndürücüler ve yangın dolabında bulunan su ile oluşturulan yangınlara müdahale yöntemleri anlatılıyor ve vatandaşlar böylelikle ateşe nasıl müdahale edeceklerini öğreniyor.

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Şehrimizin gerek sanayi alanında gerekse orman alanlarının yoğunluğu göze alındığında normal üstünde seyreden sıcaklıklar nedeniyle yangın riskleri önemli ölçüde artmaktadır. Olası yangınlar sonucu meydana gelebilecek can ve mal kayıplarını ortadan kaldırabilmek veya en aza indirmek adına İtfaiye Daire Başkanlığımız öncülüğünde önleme ve eğitim çalışmaları hızla sürdürülüyor. Tüm vatandaşlarımızın ateşe müdahale konusunda bilinç oluşturmayı hedefliyoruz” denildi.

Sakaryalılar Yangına Müdahaleyi Büyükşehir Itfaiyesinden Öğreniyor 5Sakaryalılar Yangına Müdahaleyi Büyükşehir Itfaiyesinden Öğreniyor 3Sakaryalılar Yangına Müdahaleyi Büyükşehir Itfaiyesinden Öğreniyor 4Sakaryalılar Yangına Müdahaleyi Büyükşehir Itfaiyesinden Öğreniyor 2Sakaryalılar Yangına Müdahaleyi Büyükşehir Itfaiyesinden Öğreniyor