HALK54 ekibi Adapazarı sokaklarında vatandaşlara mikrofon uzattı, enflasyon ve hayat pahalılığının durumunu sordu. İşte HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşların cevapları...

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Önceki gün ekim ayında yıllık enflasyon TÜİK tarafından 85,51 olarak açıklandı. ENAG ise yıllık enflasyonun ekimde yüzde 185,34 olduğunu açıkladı.

Hazine, dolar cinsi tahvilin artırımı için harekete geçti Hazine, dolar cinsi tahvilin artırımı için harekete geçti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de "20 yıldır bu ülkede hiç ama hiç kimse ‘Beni enflasyonun altında ezdirdiler’, ‘Beni doktorsuz bıraktılar’, ‘Benim çocuğumu kitapsız bıraktılar’ diyemez" açıklamasında bulundu.

HALK54 ekibi de sokakta vatandaşlara mikrofon uzattı, enflasyon ve hayat pahalılığının durumunu sordu. HALK54 mikrofonuna konuşan Sakaryalı vatandaşlar, hissedilen enflasyonun yüzde 100'ün üzerinde olduğunu belirtirken, alım güçlerinin çok düştüğünden dert yandı. İşte HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşların cevapları...

Ayrıca gerçekleştirilen röportaj sırasında yaşlı bir vatandaş, HALK54 mikrofonuna konuşma yaparken kendisini çeken muhabirimizin üzerine yürüyerek saldırdı. O anlarda kameraya yansıdı.