8 yaşındaki bilardocunun hedefi dünya şampiyonu olmak 8 yaşındaki bilardocunun hedefi dünya şampiyonu olmak

Kocaali Açmabaşı mahallesinde düzenlenen turnuvayla ilgili organizasyon komitesi adına açıklamalarda bulunan Alim Hoşgör, "Kocaali ilçesi Açmabaşı mahallesinde “Şehit Mehmet Sarı” anısına her yıl voleybol turnuvası düzenleniyoruz. İlçe tarihinde ve bölgede en iddialı spor turnuvaları  geçmişte Açmabaşı Mahallesinde yapılıyordu. Günümüzde farklı bir branş olan voleybol turnuvasını geleneksel hala getirerek Kocaali / Açmabaşı mahallesinde düzenliyoruz. " ifadeleri kullandı.

Hoşgör, "Turnuvanın yapılacağı Taner Kara çok amaçlı spor sahasını yerel yönetim, köyümüz halkı ve farklı şehirlerde iş hayatlarını sürdüren spor sever hemşerilerimizin katkılarıyla  “Şehit Mehmet Sarı” adına düzenliyoruz. İlimizin bir değeri olarak turnuvamıza voleybol sporunu seven sporcu ve halkımızı turnuvaya katılmaya davet ediyoruz. Köyümüzde yapılan spor turnuvalarını 25 yıldır geleneksel bir spor organizasyonu olarak sürdürüyoruz. Bu yönüyle köyümüz Açmabaşı ilçemiz Kocaali ve ilimiz Sakarya’nın bir köyü olarak geleneğe sahip çıkıyor.  Her yıl düzenlediğimiz Voleybol turnuvamıza komşu ilerden, İlimizden ve ilçelerde tek olan voleybol turnuvası spor organizasyonu olarak  ilimizin bir değer olduğuna inanıyoruz. Geçmiş yıllarda köy statüsündeyken yaz aylarında Bölgesel takımlarının katılımıyla Açmabaşı köyü voleybol turnuvası düzenlendiğini hatırlatan organizasyon komitesi ,'Artık turnuvalarımıza komşu  İllerden ve ilçelerden voleybol takımları katılım sağlıyorlar. Bölgemizde yapılan geleneksel turnuvalarımız için daha iyi şartlarda yararlanabileceğimiz spor alanlarına sahibiz. Ayrıca Köyümüzün Şehidi  Mehmet Sarı adını böylesi anlamlı organizasyonlarla yaşatmak görevimiz." dedi.

Organizasyon komitesi adına çağrıda bulunan Alim Hoşgör sözlerini şöyle sürdürdü; "Böylesi anlamlı, seyir zevki yüksel olan bir turnuvaya ilçemiz Kocaali, ilimiz Sakarya ve komşu ilçelerden ve illerimizden halkımız mahallemize gelerek yoğun bir katılım sağlıyor.  İddalı turnuva oluyor.  Doğal olarak tribün sorunu hat safhada oluyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yusuf Alemdar’a mahallemize ziyarette bulunduğunda bu durumu aktardık. Sn. Alemdar ilçe belediyemizle birlikte Açmabaşı mahalemiz, Taner Kara spor alanının tribün sorununu en Kısa sürede çözeceklerini ifade ettiler. Şehidimiz “Mehmet SARI” adına yaptığımız ve ilimizde bu anlamda tek olan turnuvamızın ilçemiz Kocaali ve ilimiz Sakarya adına eksiksiz olmasını istiyoruz. Bu anlamda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Yusuf Alemdar’dan seyircilerimiz için türbin desteği istiyoruz. Organizasyon komite yaptığı çağrıda KOCAALİ AÇMABAŞI MAHALESİNDE DÜZENLENECEK “ŞEHİT MEHMET SARI” Voleybol Turnuvasına katılmak isteyen takımların son başvuru tarihi olan 25. 06. 2024 gününü dikkate almalarını ifade ettiler. "