Sakarya'da uzun zamandır yapılması planlanan ve geçtiğimiz ay ilk kazması vurulan Yeni Adliye Binası’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

SGM’de sertifikalı ‘Çocuk Gelişimi Eğitim’leri başlıyor SGM’de sertifikalı ‘Çocuk Gelişimi Eğitim’leri başlıyor

İHTİYACI KARŞILAMIYORDU
26 Temmuz 2021 yılında ihalesi yapılan Sakarya'nın yeni adliye binası için inşaat çalışmalarına geçtiğimiz ay başlandı. Yeni adliye binası Valilik yanındaki, Ayçiçek Vadisi’nin aşağısında bulunan alanda yapılıyor. Geçtiğimiz ay ilk kazması vurulan Yeni Adliye Binası’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Mevcut adliye binasının 10 bin metrekare olması ve ihtiyacı tam olarak karşılayamaması nedeniyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, öncülüğünde şehirde harekete geçildi.

YEPYENİ BİR ADLİYE BİNASI
Yavuz Yeni Adliye binası ile ilgili 3 Ocak 2022’de yer terkiki yapıldığını belirtmiş, 27 Temmuz 2021 tarihinde yapılan ihale yapıldığını belirtmiş ancak ihaleyi alan firmanın yeterliliği olmaması nedeniyle ihalenin 23 Aralık’ta ikinci sırada yer alan firmayı verildiğini ifade etmişti. Yavuz, 301 Milyon 148 Bin Lira bedelle ihalesi yapılan Adliye Sarayı 10 Bin m2'den 103 Bin m2'ye çıkarıldığını da belirtmişti. Yavuz ayrıca, Yeni Adliye Sarayı’nın içinde PTT, banka şubeleri, çocuk emzirme odaları, dinlenme odaları bulunacağı ve her türlü teknolojik imkanların en üst seviyede kullanılacağı bir Adliye Sarayı inşa edildiğini de belirtti.