Sakaryaspor'da hareketli günlerden biri daha yaşanıyor. Medyabar'ın haberine göre, yeşil-siyahlılarda yaşanması beklenen transfer hamlesinin ilki eski futbolcularından Görkem Şimşek ismiyle gerçekleşti. Sabah saatlerinde duyum olmaktan çıkan anlaşmanın sağlandığı Görkem Şimşek, akşam Rüstemler Tesisleri'nde gerçekleşecek 17.30 antrenmanına çıkmaya hazırlanıyordu. 

Sosyal medyada gelen tepkiler sonrasında Sakaryaspor Sosyal Medya Sorumlusu Serkan Kumral, basın mensuplarının olduğu Whatsapp grubuna yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Son zamanlarda basında ve sosyal medyada yer alan Görkem Şimşek'in Sakaryaspor'a transfer olduğuna dair iddiaların asılsız olduğunu belirtmek isteriz. Bu konuda kulübümüzle ve oyuncuyla ilgili herhangi bir resmi anlaşma bulunmamaktadır. Sakaryaspor olarak, takımımızın başarısı için transfer çalışmalarımıza titizlikle devam etmekteyiz. Taraftarlarımızın ve kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına bu tür spekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz. Kulübümüzden yapılacak resmi açıklamalar dışında herhangi bir bilgiye güvenilmemesini bir kez daha hatırlatmak isteriz."

TFF'nin yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu TFF'nin yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu

Bu açıklama sonrasında transferden vazgeçildi olarak anlaşılsa da futbolcu Görkem Şimşek ile bir iletişime geçilip geçilmediği bilinmiyor.