Sakaryaspor’un taraftar grubu Tatangalar’ın kurduğu Sakaryaspor Taraftarlar Derneği yeni adresinde hizmete resmen açıldı. Gerçekleştirilen açılış törenine yeşil-siyahlı taraftarların yanı sıra Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, Sakaryasor Taraftarlar Derneği Başkanı Yılmaz Şen, eski Sakaryaspor Kulüp Başkanı Erkal Etçioğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Sakarya Voleybol Kulüp Başkanı Ömer Bektaş katılım sağladı. Katılımcılara Sakaryaspor Taraftarlar Derneği tarafından atkı hediye edildi.


Açılış konuşmasında Anıl Karadan, "Sakaryaspor taraftarlar derneği açılışına teşriflerinizden dolayı onur duyduk, hoş geldiniz, şeref verdiniz. 30 yılı aşkın süredir Sakaryaspor için haykıran bu topluluk, bu kış ayazında içimizi ısıtan özel günde sizlerin ilgisiyle çokça anlam kazanmıştır. Hayatımızın, yüzdesini hiçbir zaman hesaplayamadığımız kısmını dolduran Sakaryaspor için kolları sıvadık ve hem şehrimizde, hem de ülke çapında geçmişten de feyz alarak daha iyi noktalara gelmek adına çalışmalarımıza hız kazandırdık. Taraftarlar derneği yönetim kurulumuz, sadece sistemi ilerleten ve şehirdeki iletişimin sağlanmasına kanalize olan bir ekipten oluşmaktadır. Dernek yönetim şeması dışında, Sakaryaspor'a gönül veren herkesin, söz sahibi olduğunu açıkça bildirmek isteriz. gerek tribünlerde, gerek dernekte, gerekse şehrin her yerinde tümüyle birleştirici olma parolası ile yola çıkıldığının ve her türlü tefrikten uzak bir tutumu sergileyeceğimizden emin olunmasını isteriz. Bu bağlamda bugün heyecanımıza ortak olan birbirinden değerli konuklarımıza teşekkür eder, saygılarımızı sunarız " ifadelerini kullandı.


Sakaryaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yılmaz Şen konuşmasında, "Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah çıktığımız bu yolda başımız yere eğilmez, alnımız ak bir şekilde bu yolda yürürüz. Biz bu şehrin ve Sakaryaspor'un gönüldaşlarıyız. Kimseyi ayırt etmeden sizler de öylesiniz. Arkadaşlarımızın yoğun çabaları sonucunda bu seneki hareketliliğimizi bu çatı altında toplayabildik. İnşallah bizden sonra gelecek onlara da bu şekilde bu bayrağı devrediriz. Tatangalar'ı iyisiyle kötüsüyle bugünlere taşıdık. Sakaryaspor taraftarlarıyla derneğimizi birlikte devam ettireceğiz. Hayırlara vesile olsun" ifadelerini kullandı.

SUBÜ Spor Bilimlerinden ASKF'ye ziyaret SUBÜ Spor Bilimlerinden ASKF'ye ziyaret

Medyabar