Sakaryaspor Yönetimi'nden yapılan açıklamada, Sakaryaspor'un her bir alanını ilgilendiren tüm sorunlar  için çalışmaların sürdürdüğü ve alınan aksiyonların tamamının sürecin selahiyeti için ciddi bir gizlilik içerisinde yürütüldüğü belirtildi. 

'Tüm şehrin değerli taraftarlarımızın ve spor kamuoyunun yakından takip ettiği bu süreçte neler yaşandığı, süreçler sağlıklı bir şekilde ilerleyebilir hale geldiği zaman kulübümüzün resmi yayın organlarından paylaşılacaktır' denilen açıklamada; "

Sakaryaspor kimsenin deneme tahtası yıpratanbileceği bir olgu ya da üzerinde tahakküm oluşturabileceği bir yapı değildir. 

Süreci en birincil kaynak olan kulübümüz üzerinden takip etmek ve yıpratma çabalarında pay sahibi olmamak, şu süreçte taraftarımızın kulübümüze yapacağı en büyük destektir.

34. Olgunlar turnuvasının kuraları çekildi 34. Olgunlar turnuvasının kuraları çekildi

 Sayın yönetim kurulu üyelerimizin tesislerdeki sorunlardan transferi, mali tablodan sosyal sorumluluk projelerine ilişkin yürüttüğü her bir süreç, şeffaf yönetim anlayışımız gereği en yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır. 

Göreve geldiğimiz günden itibaren savunduğumuz ‘ kurtuluş bu şehrin çocuklarında’ mottomuzla tüm taraftarımızı, Sakaryaspor için sağduyu ve ihtiyatlı davranmaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.